4e afd. 26 juni 1986 88 Alvorens van dit recht gebruik te maken, zal de Gemeente de projectontwikkelaar bij aangetekend schrijven bekend mak,en dat naar haar oordeel de projectontwikkelaar in onvoldoende mate meewerkt aan de aanpassing als in de eerste volzin van dit artike) bedoeld en zai zij de projectontwikkelaar tegelijker- tijd met inachtneming van een naar omstandigheden redelijke termijn alsnog gelegenheid bieden in voldoende mate mee te wer- ken Alsdan heeft de Gemeente het recht het project voort te zetten met een andere wederpartij, mits deze andere wederpartij, per saldo naar de alsdan geldende omstandigheden gemeten, geen gun- stiger voorwaarden verkrijgt dan de projectontwikkeiaarDe projectontwikkeiaar zai er zorg voor dragen, een en ander over- eenkomstig het Reglement meervoudige opdracht d.d. 27 april 1983, dat in dat geval de voortzetting van het project niet door de architect kan worden verhinderd. Aisdan zal geen verrekening plaatsvinden van door partijen ge- maakte planvoorbereidings- en ontwikkelingskosten. De projectontwikkelaar is in dat geval aan de Gemeente een schadevergoeding verschuldigd. Deze schadevergoeding is gefi- xeerd op f 1.500.000,--. 9.8 Indien de projectontwikkelaar surséance van betaling dan wel zijn fai11issement aanvraagt, failliet wordt verklaard, of één der partijen in gebreke blijft in de nakoming van één of meer van zijn uit deze overeenkomst of uit de wet voortvloeiende verplichtingen, wordt hij geacht weigerachtig of nalatig te zijn. - 18 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 106