4e afd. 26 juni 1986 88 Hij, die geacht wordt weigerachtig of nalatig te zijn, is ge houden om aan de wederpartij alle schade, door de laatste gele- den of alsnog te lijden, te vergoeden, onverminderd de gehou- denheid tot nakoming van de verplichtingen welke tot het beëin- digen van de overeenkomst bestaan of zullen ontstaan, tot welke beëindiging de wederpartij zonder dat rechterlijke tussenkoinst zal zijn vereist kan overgaan nadat de wederpartij, met inacht- neming van een naar omstandigheden redelijke termijn, in gebre- ke is gesteld, zulks onverminderd zijn recht ontbinding en schadevergoeding dan wel nakoming en schadevergoeding, al of niet op straffe van een dwangsom, te vorderen. In alle gevallen, waarin de wederpartij een sommatie, ingebre- kestel1ing of ander exploit doet uitbrengen of in geval van noodzakelijke procedures, is de weigerachtige of nalatige par- tij verplicht alle daarvoor gemaakte kosten, ook van rechtskun- dige bijstand, zowel in als buiten rechte aan de wederpartij te vergoeden In geval de wederpartij op grond van wanprestatie van de wei- gerachtige of nalatige partij ter zake van zijn betalingsver- plichtingen genoodzaakt is de vordering uit handen te geven, worden de kosten daarvan gefixeerd op 15% van het in te vorde- ren bedrag vermeerderd met de daarover verschuldigde omzetbe- lasting. 9.9 In onvoorziene gevallen zullen partijen met elkaar in overleg tredenwaarbij zij zullen trachten een oplossing te vinden voor de gerezen problemen, rekening houdend met hun wederzijdse belangen. 9.10 Indien het overleg als bedoeld in de artikelen 9.2 en 9.9 niet tot overeenstemming leidt, heeft de meest gerede partij het recht het niet bereiken van overeenstemming aan te merken als een geschi1 - 19 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 107