1V9M9S xmPïr 26 juni 1986 ALGEMENE SUBSIDIE-VERORDENING SPECIFIEK WELZIJN 89 Hoofdstuk 1 Begrippen. Artikel 1 In deze verordening wordt verstaan onder: a. minister: de minister, in het bijzonder belast met de desbetreffende taak van specifiek welzijn; b. raad: de gemeenteraad van lleernstede; c. burgemeester en wethouders: burgemeester en wethouders van Heemstede; d. raadscomrnissie: de raadsconrmissie voor welzijn en maatschappelijke zorg; e. programma: een door de raad vastgestelde nota, waarin wordt aangegeven op welke wijze een aanbod van aktiviteiten en voorzieningen op het gebied van specifiek welzijn wordt gerealiseerd in een bepaald jaar; f. specifiek welzijn: het welbevinden en de ontplooiing van de burger, voor- zover deze worden bevorderd door zorg, edukatie en rekreatie; g. subsidie: door de gemeente aan een organisatie verleende geldelijke bij- drage ten behoeve van aktiviteiten en voorzieninge, als be- doeld in het programma; h. organisatie: elke instelling of groep van personen, die als doel heeft zonder winstoogmerkt de belangen van ideële en/of materiële aard, welke ook in het belang van de plaatselijke gemeenschap zijn, te behartigen; i. personeel: degenen, die op grond van een arbeidsovereenkomst, of een overeenkomst tot het verrichten van enkele diensten, dan wel als ambtenaar, een funktie uitoefenen in dienst van, dan wel ten behoeve van, een organisatie; j. vrijwilliger: degene, die een funktie uitoefent ten behoeve van een orga- nisatie, zonder dat de organisatie ten aanzien van hem tot enige tegenprestatie is verplicht; k. bijzondere verordening: een verordening, die voor een daarin omschreven gedeelte van het specifieke welzijn regelen stelt in afwij- king van of ter aanvulling op die, gegeven bij deze verorde- ning; 1. aktiviteit: aktiviteit, gericht op het welbevinden en de ontplooiing van de burger, voorzover deze worden bevorderd door zorg, eduka- tie en rekreatie. Hoofdstuk II Reikwijdte en aard van de verordening. Artikel 2 1. Deze verordening is van toepassing op de subsidiëring door de gemeente op het terrein van het specifieke welzijn, voorzover dat in bijzondere verordeningen wordt aangegeven. 2. De raad is bevoegd een of meer bepalingen van deze verordening en/of van de bijzondere verordeningen in bijzondere gevallen niet van toepas- sing te verklaren en/of nadere voorwaarden aan de subsidieverlening te verbinden. - 3 - 5e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 115