5e afd. 26 juni 1986 3. De raad is bevoegd het subsidie aan buiten Heemstede gelegen organisa- ties vast te stellen in afwijking van het gestelde in deze verordening en/of de bijzondere verordeningen. 4. Bij de uitoefening van de in de leden 2 en 3 genoemde bevoegdheid wor- dt(en) de de desbetreffende organisatie(s) vooraf gehoord. 5. De hoofdstuk IV t/m VI, artikel 17 lid 3 sub b en d, en de leden 4 t/m 7, hoofdstukken X t/m XIV, artikel 27 en hoofdstuk XVI zijn niet van toepassing in het geval van een waarderingssubsidie, bedoeld in arti- kel 16, lid 4. Artikel 3 1. Deze verordening bevat algemene regelen, waaraan organisatiesdie akti viteiten aanbieden, die behoren tot de in bijzondere verordeningen ge- noemde werksoorten, moeten voldoen. 2. In de bijzondere verordeningen kunnen door de raad nadere en/of van de- ze verordening afwijkende regelen worden gesteld per wenksoort of voor verschillende werksoorten gezamenlijk. Artikel 4 De verordening en de desbetreffende bijzondere verordeningen zijn van over eenkomstige toepassing op de aktiviteiten, die door of vanwege de gemeente worden uitgevoerd. Hoofdstuk III Algemeen. Artikel 5 1. Organisaties dienen rechtspersoonlijkheid te bezitten, tenzij de raad hiervan ontheffing verleent. 2. Indien de in het vorige lid bedoelde ontheffing wordt verleend, is deze verordening van overeenkomstige toepassing. Artikel 6 Aan een organisatie wordt geen subsidie verleend, indien: a. de toegankelijkheid van haar aktiviteiten voor inwoners uit Heemstede wordt beperkt door andere voorwaarden dan die rechtstreeks voortvloeien uit de aard der aktiviteiten zelve; b. de doelstelling van de organisatie of haar aktiviteiten in strijd zijn met het algemeen belang of de openbare orde. Artikel 7 1. Aktiviteiten van politieke partijen, van onderdelen daarvan of van daar aan verbonden organisaties komen niet voor subsidie in aanmerking. 2. Aktiviteiten van kerkgenootschappen, van onderdelen daarvan of van daar aan verbonden organisatieswelke plaatsvinden in het kader van de ere- dienst, komen niet voor subsidie in aanmerking.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 116