5e afd. 26 juni 1986 89 Hoofdstuk XII Reserverinq en vermogensvorminq Artikel 23 1. Burgemeester en wethouders kunnen organisaties aanwijzen, die zonder voor- afgaande goedkeuring niet tot vorming van reserves en beschikking over re- serves kunnen overgaan. 2. Indien een organisatie voornemens is te besluiten tot het bezwaren van on- roerend goed met zakelijke rechten of tot vervreemding of wijziging van de bestemming van onroerend goed, dat mede met financiële inspanning van de overheid tot stand is gekomen of in stand is gehouden, dient de raad hier- van in kennis te worden gesteld. 3. De organisatie is bij bezwaring, vervreemding of wijziging van de bestem- ming van het onroerend goed, bedoeld in het vorige lid, een vergoeding verschuldigd welke door de raad wordt vastgesteld. 4. Een voorgenomen bezwaring, vervreemding of wijziging van de bestemming van het onroerend goed, bedoeld in lid 2, mag niet plaatsvinden voordat de raad de in het vorige lid bedoelde vergoeding heeft vastgesteld. Hoofdstuk XIII Bepaiingen betreffende de administratie Artikel 24 1. De administratie van de organisatie moet zodanig zijn ingericht, dat op eenvoudige wijze een overzicht kan worden verkregen van de bezittingen, vorderingen en schulden van de organisaties en van de verkregen exploi- tatie-resultaten, alsmede dat de kontrole van gemeentewege op bevredigende wijze voortgang kan hebben; het boekjaar is gelijk aan het kalenderjaar. 2. Burgemeester en wethouders kunnen nadere voorwaarden stellen voor de in- richting van de administratie. 3. De organisaties dienen de aanwijzingen op te volgen, welke hen in het be- lang van een doelmatig beheer en goede administratie door of namens bur- gemeester en wethouders worden gegeven. 4. Voor alle uitgaven, die voor subsidie in aanmerking komen, moeten bewijs- stukken aanwezig zijn ten name van de instelling waaruit de aard van de geleverde goederen of de verrichte diensten duidelijk blijkt. 5. De in dit artikel voorgeschreven stukken, alsmede alle kontrakten, welke kosten veroorzaken die voor subsidie in aanmerking komen, moeten berusten op het adres waar de boekhouding wordt bewaard. Artikel 25 De organisatie dient ten genoegen van burgemeester en wethouders die verze- keringen af te sluiten welke, mede gelet op haar taak en doelstelling, van- uit een verantwoorde risikodekking noodzakelijk geacht moeten worden. - 10 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 121