5e afd. 26 juni 1986 89 joelichLing ontwerp alqemene subsidieverordening specifiek welzijn flrtikel 1 In de omschrijving van het begrip subsidie wordt er van uitgegaan, dat de bijdrage geldelijk moet zijn. Andere dan geldelijke bijdragen worden dus niet als subsidie aangemerkt. De kring van mogelijke ontvangers van subsidie is ruim gesteld. Organisaties kunnen voor subsidie in aanmerking komen. Onder het begrip orga- nisaties wordt zowel een instelling als groep van personen verstaan. Daarbij wordt recht gedaan aan de gedachte, dat bepaalde aktiviteiten zeer wel door andere organisaties dan instellingen kunnen worden uitgevoerd. llet begrip "personeel" omvat alle bij een organisatie in dienst z1Jn''e Pen~ sonen. Verschi1lende artikelen in de verordening hebben uitsluitend betrek- kinq op personeelwaarmee de organisatie een arbeidskontrakt heeft afgeslo- ten In een dergelijk geval is dat in het desbetreffende artikel aangegeven. Personeelsformaties behoeven b.v. uitsluitend vastgesteld te worden voor organisaties, die personeel in dienst hebben op grond van een arbeidsover- eenkomst Voor vakkrachten - met wie in de regel een overeenkomst tot het verrichten van enkele diensten zal zijn afgesloten - is het vaststellen van een perso- neelsformatie niet nodig. Artikel 2 De verordening is van toepassing op de subsidiëring door de gemeente op het terrein van het specifieke welzijn, voorzover dat wordt aangegeven în bij- zondere verordeningen. j Deze bepaling maakt het mogelijk om deze algemene subsidieverordenmg qewiis op verschi1lende werksoorten van toepassing te doen zijn. Wanneer een bijzondere verordening wordt vastgesteld, dan kan in die bijzondere ver- ordening, de algemene verordening geheel of gedeeltelijk van toepassing worden verklaard. De raad wijst dan via de bijzondere verordenmgen aan, op weike werksoorten en in welke mate de algemene verordenmg van toepassing în'het tweede lid behoudt de raad zich voor een of meer bepalingen van de verordening in bijzondere gevallen niet van toepassing te verklaren en/of nadere voorwaarden aan de subsidieverlening te verbinden. In verschillende artikelen van deze verordening worden burgemeester en wethouders bevoegd verklaard nadere voorwaarden te stellen over een in het desbetreffende artikel genoemd onderwerp. Om te bewerkstel1igen, dat de verordening flexibel kan worden toegepast, is het gewenst, dat de raad de bevoegdheid heeft nadere voorwaarden te stellen in (nu nog niet voorzien- bare) bijzondere gevallen, waarin op dit moment voorzienbaar is, dat de bevoegdheid tot het stellen van nadere voorwaarden gewenst is, is deze bevoegdheid aan burgemeester en wethouders verleend in de desbetreffende artikelen. Het derde lid noemt een voorbeeld van een bijzonder geva Organisatiesdie buiten Heemstede gelegen zijn, hebben met verschi1lende gemeenten een subsidierelatie. Er kan een systeem van subsidienng bestaan, dat afwijkt van het subsidie-systeem, dat voor in Heemstede gelegen organi- saties geldt. Zonodig kan het oude systeem, in afwachting van een afstemmmg terzake in gewestelijk verband, worden gekontinueerd. - 13 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 124