5e afd. 26 juni 1986 89 In het vierde lid komt tot uiting, dat de raad de desbetreffende organisatie(s) hoortvoordat hij afwijkt van de verordening. Hiddels het vijfde lid wordt bewerkstelligd, dat voor waarderingssubsidies die veelal gering van omvang zijn, volstaan kan worden met een eenvoudige procedure van aanvragen etc., terwijl verder bepalingen betreffende perso- neelsformatie, akkommodaties etc. niet van toepassing zijn verklaard. III Artikel 3 In het eerste lid wordt aangeduid, dat de verordening algemene regelen bevat, waaraan organisaties, die aktiviteiten aanbieden, die behoren tot de in de bijzondere verordening genoemde werksoorten moeten voldoen. Het tweede lid geeft aan dat in de bijzondere verordeningen per werksoort regelen kunnen worden gesteld, die afwijken van de algemene verordening. Oit maakt het mogelijk de bijzondere verordeningen af te stemmen op de werksoort in kwestie. Per werksoort kunnen b.v. afzonderlijke kwaliteits- eisen en verschi1lende methoden van subsidiëring gewenst zijn. Artikel 4 Deze bepaling is voorgeschreven in de rijksbijdrageregeling sociaal-cul- tureel werk. Het lijkt gewenst om deze bepaling ook van toepassing te doen zijn voor andere terreinen van specifiek welzijn, waarop de algemene verordening van toepassing wordt. Artikel 5 ln het eerste lid is neergelegd, dat organisatiesdie voor subsidie in aanmerking wensen te komen in beginsel over rechtspersoonlijkheid dienen te beschikken. Om te bewerkstel1igen, dat organisaties b.v. in een aanvangsfase gesub- sidieerd kunnen worden zonder dat zij over rechtspersoonlijkheid beschik- kenis in het tweede lid de mogelijkheid opgenomen, dat de raad onthef- fing verleent. Artikel 6 De aktiviteiten, die worden georganiseerd dienen open te staan voor elke inwoner uit Heemstede. Dit betekent o.a., dat Heemsteedse inwoners niet als lid of deelnemer kunnen worden geweigerd. Wel is het mogelijk, dat de organisatie om praktische redenen een deel- nemersstop invoert. Voorts komt het vaak voor, dat de organisaties zich richten op êén of meerdere doelgroepen. In dat geval zal de aktiviteit in de regel alleen voor deze doelgroep toegankelijk kunnen zijn. Artikei 7 Het eerste lid zondert politieke partijen en daaraan verwachte organisa- ties uit van subsidiëring. Politieke partijen worden door de rijksover- heid gesubsidieerd. Dit subsidie kunnen zijn o.a. besteden aan de uitvoe- ring van plaatselijke aktiviteiten op het gebied van specifiek welzijn. Afzonderlijke subsidieverlening door de gemeente voor die aktiviteiten van politieke partijen wordt om die reden ongewenst geacht. - 14 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 125