5e afd. 26 juni 1986 89 Artikel 11 In de eerste drie leden van dit artikel worden enkele regels voor het demo- kratisch funktioneren gegeven, waaraan organisaties tenminste moeten vol- doen. Oeze regelgeving is o.a. beperkt gehouden om organisaties in de gelegenheid te stellen zelf nadere inhoud te geven aan hun demokratisch funktioneren. Ook valt te verwachten, dat de rijksoverheid voor verschillende onderdelen van het welzijnsterrein regelen zal stellen. Voor het sociaal-cultureel werk is reeds een regeling vastgesteld, genaamd "Besluit demokratiseringsregelen sociaal-cultureel werk". llet vierde lid van dit artikel heeft een zodanige werking, dat het "Besluit demokratiseringsregelen sociaal-cultureel werk" automatisch van toepassing wordt voor de door lleemstede gesubsidieerde organisaties op sociaal-cultu- reel terrein. De leden 1 t/m 3 verliezen daardoor hun werking. Indien voor andere onderdelen van het specifiek welzijn rijksregelen worden gesteld betreffende het demokratisch funktioneren, dan zullen die regelen ook automatisch van toepassing worden voor gesubsidieerde organisaties op het desbetreffende onderdeel van specifiek welzijn. De leden 1 t/m 3 verliezen dan hun werking voor het desbetreffende onder- deel van specifiek welzijn. Artikel 12 Dit artikel sluit aan op het terzake gestelde in diverse rijksbijdragerege- 1ingen. Artikel 13 Dit artikel sluit aan op het terzake gestelde in diverse rijksbijdragerege- lingen. Het is echter voorzien van een voorbehoud. Het ministerie van W.V.C. heeft immers wel eens regelen betreffende arbeidsvoorwaardén gesteld (in- gebouwde peuterwerk), zonder dat de extra kosten, die uitvoering van die regelen met zich mee zouden brengen, door het ministerie aan de gemeente werden vergoed. Het voorbehoud maakt het mogelijk de ministeriële regelen niet. van toepassing te laten zijn, indien van rijkswege niet wordt bijge- dragen in de uit de regelen voortvloeiende (extra) kosten. Artikel 14 In het eerste'lid komt tot uitdrukking, dat de subsidiabele personeelsfor- matie jaarlijks door de raad wordt vastgesteld. Onder subsidiabele perso- neelsformatie wordt de forinatie verstaan van personeeldat op grond van een arbeidsovereenkomst een funktie uitoefent in dienst van een organisa- tie. Vakkrachten zijn daaronder niet begrepen. De invloed van de geineente op het aantal vakkrachten en de salariëring van hen kan tot uitdrukking komen bij de vaststelling van de hoogte van het subsidie. Middels het tweede en het derde lid koint een systeem tot stand, waardoor de vervulling van vakatures en de wijzigingen in funkties van personeel - be- horend tot de personeelsformatie - aan de goedkeuring van burgeineester en wethouders zijn onderworpen. Zodra de goedkeuring om een vakature te vervullen is verleend, kan een ar- beidsovereenkomst worderi aangegaan. - 16 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 127