5e afd. 26 juni 1986 89 Het aangaan van de arbeidsovereenkomst behoeft ook de goedkeuring van bur- qemeester en wethouders. Daarbij zullen burgemeester en wethouders bezien of rechtspositionele bepaiingen, inschalingen etc. juist zijn toegepast. De orqanisatie zal het arbeidskontrakt alleen kunnen afsluiten zonder het voorbehouddat het kontrakt. door burgemeester en wethouders is goedgekeurd. Artikel 15 Akkommodaties dienen gebruikt te worden overeenkomstig het doelwaarvoor zij tot stand zijn gekomen of beschikbaar zijn gesteld. Daarmee kan worden voorkomen, dat de akkommodatie schade wordt berokkend. ilet is echter zeer wel mogelijk, dat een akkommodatie voor verschi 1 lende organisaties en voor verschi1lende doeleinden wordt gebruikt, zonder dat dit de akkommodatie schade berokkent. In die gevallen dienen de organisaties in beginsel bereid te zijn de ak- kommodatie aan andere organisaties beschikbaar te stellen. Het derde lid van dit artikel vloeit voort uit het terzake gestelde în de Dit artikel geeft weer welke methoden van subsidiëring gevolgd zullen kun- nen worden. Per bijzondere verordening zullen deze methoden nader worden Stimuleringssubsidie is niet als methode van subsidiëring genoemd. Wel zal het mogelijk zijn bepaalde aktiviteiten te stimuleren. Middels progranma zullen immers gelden kunnen worden gereserveerd voor gewenste nieuwe aktiviteiten. Indien een organisatie daarop inspeelt zal subsidie verstrekt kunnen worden. Artikel 17 Een subsidie-aanvrage moet voor 1 april, voorafgaande aan het kalenderjaar waarvoor subsidie wordt aangevraagd, worden ingediend. Dit tijdstip is noodzakelijk om een tijdige progranma-opstel1îng mogelijk te maken. .„„r De subsidie-aanvragen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Het derde 1id van het artikel noemt de gegevens, die bij een subsidie-aan- vraag moeten worden overgelegd. ilet vierde lid noemt onder meer de gegeyens, die nodiq zijn voor de vaststelling van het definitieve subsidie. In het viifde lid, zesde en achtste lid, worden bevoegdheden aan burgemeester en wethouders verleend, die een doelmatige toepassing van de verordenmg moge- lijk maken. Wi jziqingen in statuten van organisaties - bedoeld in het zevende lid - kunnen zeer van belang zijn voor de toepassing van deze verordening. De wij- zigingen kunnen b.v. betrekking hebben op de doelstelling en het demokra- tisch funktioneren van de organisatie. Om die reden worden de wijzigingen onderworpen aan de voorafgaande goedkeu ring van burgemeester en wethouders. - 17 - rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk. Artikel 16

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 128