5e afd. 26 juni 1986 89 Artikel 22 Het subsidie zal worden vastgesteld overeenkomstig de goedgekeurde begroting van een organisatie of aktiviteit, tot maxiniaal het werkelijke tekort. Dit artikel geeft daar de nadere uitwerking van. Tevens wordt in het artikel aan- gegeven, in welke gevallen burgemeester en wethouders het subsidie kunnen verminderen als gevolg van onjuist administratief handelen. Artikel 23 Burgemeester en wethouders kunnen organisaties aanwijzen, die zonder hun voorafgaande goedkeuring niet tot vorming van reserves en beschikking over reserves kunnen overgaan. Organisaties die belangrijke subsidiebedragen ontvangen en/of in belangrijke mate door de gemeente worden gesubsidieerd zullen kunnen worden aangewezen in de zin van dit artikel. Burgemeester en wethouders kunnen dan beoordelen of zij een voorgenomen reservering, dan wel de beschikking over een reserve gewenst en doelmatig achten. Indien een onroerend goed met financiële inspanning van de overheid tot stand is gekomen of in stand is gehouden, lijkt het redelijk dat een ver- goeding aan die overheid wordt verstrekt, wanneer dit onroerend goed wordt vervreemd, bezwaard, of aan zijn bestemming wordt onttrokken. Deze vergoe- ding wordt van geval tot geval door de raad vastgesteld. Artikel 24 In dit artike) worden enkele hoofdzaken betreffende de administratie gere- geld. Burgemeester en wethouders kunnen nadere regelen stellen voor de inrichting van de administratie. llierbij kan b.v. worden gedacht aan regels betreffen- de de verplichte opneming als aktiva in de balans van de aanschaffingskos- ten van onroerende en duurzame goederen alsmede de kosten van verbouwing en buitengewoon onderhoud en de verplichte opneming van afschrijvingen en investeringssubsidies in de balans. Artikel 25 Bij de hier bedoelde verzekeringen kan voor met name club- en buurthuizen worden gedacht aan de destijds door het ministerie van C.R.M. gesubsidieer- de verzekeringen, zoals een WA-verzekering voor het in dienst zijnde per- soneel en een brandverzekering voor gebouwen en inventaris. Artikel 26 Het eerste lid verplicht organisaties om mee te werken bij kontroles en oni inlichtingen te verschaffen aan burgemeester en wethouders of aan degenen, die namens burgeineester en wethouders optreden. Bij degenen die namens burgemeester en wethouders optreden, kan gedacht worden aan ambtenaren, en andere, daarvoor geëigende personen of instanties. Het tweede lid van dit artikel sluit o.m. aan bij het terzake gestelde in de rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk. - 19 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 130