5e afd. 26 juni 1986 89 3. Harmonie- en fanfarekorpsende brassbands daaraan verbonden en zelfstan- dige tamboerkorpsen en drumbands dienen: a. op 1 januari van het jaar waarvoor subsidie wordt verleend een mini- mum aantal werkende leden te tellen als volgt: - harmonie-, fanfarekorpsen en brassbands: 20 - tamboerkorpsen: 16 - drumbands: 24 j van deze aantallen dient in Heemstede te wonen; b. jaarlijks deel te nemen aan een muziekdemonstratiewaaraan een des- kundige beoordeling is verbonden; cgenegen te zijn éênmaal per jaar gratis medewerking te verlenen aan een door de gemeente te organiseren of aan te geven manifestatie. 3a.De harmonie, de fanfare of de brassband, die tot doel heeft uitsluitend het geven van zaalkoncerten kan op een met redenen omkleed verzoek wor- den aangemerkt als een orkest, bedoeld in lid 2 van dit artikel. 4. Operette- en musicalverenigingen dienen: a. op 1 januari van het jaar waarvoor subsidie wordt verleend tenminste 40 werkende leden te tellen; j van dat aantal dient in Heemstede te wonen; b. jaarlijks een openbare voorstelling te verzorgen, als reget în de gemeente Heemstede. 5. Toneelverenigingen dienen: a. op 1 januari van het jaar waarvoor subsidie wordt verleend tenminste 7 werkende leden te tellen; j van dat aantal dient in Heemstede te wonen; b. jaarlijks een openbare toneelvoorstel 1 ing te verzorgen, als regel in de gemeente Heemstede; caangesloten te zijn bij de afdeling Kennemerland van het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel Artikel 34 Van de voorwaarden, gesteld in artikel 32, sub c en artikel 33 kunnen bur- gemeester en wethouders op een daartoe met redenen omkleed verzoek onthef- fing verlenen. Zodanige ontheffing geldt steeds voor één jaar. H00FDSTUK X. Overqanqs- en siotbepalingen. Artikel 35 Subsidie-aanvragen van organisatiesbedoeld in artikel 29, worden beoordeeld aan de hand van de tot dusver geldende maatstaven, indien en voorzover burge- meester en wethouders nog geen nadere regelen hebben gesteld, bedoeld in ar- tikel 30, lid 2 en artikel 31, lid 2. Artikel 36 Op de dag van inwerkingtreding van deze verordening wordt de verordening in- vesteringssubsidie jeugdgebouwen ingetrokken. - 29 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 140