5e afd. 26 juni 1986 89 Overigens wordt nog niet overgegaan tot subsidiëring van de werkgeverspremie Ziektewet. Subsidie in die lasten wordt pas mogelijk als een projekt terzake voldoende prioriteit heeft gehad. Bij organisaties die op dit moment wel in de kosten worden gesubsidieerd, zal dit subsidie worden voortgezet: De personeelskosten kunnen bestaan uit tal van onderdelen. De meeste onder- delen zijn niet in dit artikel genoemd. Indien het rijk regelen heeft gesteld betreffende de arbeidsvoorwaarden en een bijdrage verleent in de kosten daar- van, is de gemeente verplicht de daaruit voortvloeiende kosten te subsidië- ren. Herhaling van de uit die arbeidsvoorwaarden voortvloeiende kosten in dit ar- tikel wordt in verband daarmede weinig zinvol geacht. Op dit moment is het Besluit Benoembaarheidseisen en bekostiging arbeidsvoor- waarden van kracht. Voor de werksoorten, waarop dat besluit van toepassing is zullen de personeelskosten, genoemd in het besluit, kunnen worden gesubsidieerd. Voor de werksoort(en)waarvoor het besluit niet van toepassing is, zullen burge meester en wethouders kunnen bezien, welke andere personeelskosten dan de salari sen voor subsidie in aanmerking kunnen worden gebracht. Artikel 9 Door middel van de in het eerste lid van dit artikel omschreven afschrijvin- gen en rentebetal ingen komt een subsidie in investeringslasten tot stand van 1Ü0X. Deze regeling gold voor de drie Heemsteedse club- en buurthuizen. Het lijkt gewenst deze regeling voor de club- en buurthuizen in stand te houden en verder wellicht uit te breiden met bijvoorbeeld peuterspeelzalen. Burgemeester en wethouders kunnen de organisaties aanwijzen, waarvoor deze mogelijkheid bestaat. De niet aangewezen organisaties zullen een beroep kunnen doen op de inves- teringsregelingzoals omschreven in paragraaf 2 van hoofdstuk III van deze verordening. Een aanwijzing zal in de regel slechts op zijn plaats zijn, indien de orga- nisatie, een zogenaamd bestuurssubsidie ontvangt. Onder een bestuurssubsidie wordt in dit verband een subsidie verstaan voor aktiviteiten, waarvan de gemeente de uitvoering tot haar taak zou kunnen re- kenen, indien de aktiviteiten in kwestie niet door een organisatie zouden worden uitgevoerd. Artikel 10 t/m 17 De hier bedoelde artikelen zijn nagenoeg volledig ontleend aan de reeds be- staande subsidieverordening investeringen jeugdakkommodaties. Er zijn ech- ter een paar belangrijke verschillen. De huidige regeling is alleen voor jeugdakkommodaties van toepassing. De voorgestelde regeling is van toepassing voor het gehele sociaal-culturele werkbehalve voor de organisatiesdie zijn aangewezen in de zin van arti- kel 9 lid 1 van deze verordening. De huidige regeling is voorts beperkt tot bouw en inrichtingskosten, ter- wijl de voorgestelde regeling ook de verwerving van duurzame goederen tot de investeringen rekent (zie definities art. 1 sub h, resp. de omschrijving in het derde lid onder b van artikel 16 van de algemene subsidieverordening specifiek welzijn). De regeling is ook van toepassing verklaard op andere sociaal-culturele werksoorten, omdat daardoor een stuk gelijkschakeling wordt bewerkstel1igd. De regeling is voor duurzame gebruiksgoederen van toepassing verklaard, o.a. omdat de behoefte aan dergelijke toepassing in het verleden is gebleken.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 143