5e afd. 26 juni 1986 89 Zodra deze bijzondere omstandigheid heeft iopgehouden te bestaan, bedraagt het subsidiabel aantal uren per beroepskracht wederom 3i per dagdeel Bij de andere zaal is een aantal van 4 uren geaccepteerd zonder dat er sprake was van bijzondere omstandigheden. Zonder meer en op korte termijn terugbren- gen van het subsidiabel aantal uren, is met het oog op personele konsekwen- ties ongewenst. In verband daarmede wordt in het tweede lid een overgangs- maatregel genoemd. Indien een vakature ontstaat dient te worden teruggegaan tot 3J dagdeel per leidster. De overgangsmaatregel geldt maximaal tot 1-1-1985. De regeling van het subsidiabel salaris is gelijk aan de regeling, die momen- teel geldt. Zolang het ministerie van C.R.M. geen regelen terzake heeft gesteld, onder gelijktijdige toekenning van een redelijke rijksbijdrageis een andere re- geling ongewenst. De huidige regeling is overigens geïntroduceerd op het moment, dat de ge- meente een salarisverbetering is gaan subsidiëren. Door gebruikmaking van de term "naar het oordeel van burgemeester en wethouders relevante oplei- ding" werd het mogelijk, peuterleidstersdie niet over een opleiding be- schikten ingevolge de welzijns-c.a.o.doch wel over een andere opleiding (b.v. cursussen van de W.K.N.) voor een salarisverbetering in aanmerking te laten komen. Artikel 26 De genoemde bepalingen worden met name ook voor onderwijskrachten toege- past. De t.b.c-verklaring dient slechts te worden overgelegd, indien en voorzo- ver dat nog noodzakelijk is voor het lager onderwijs. Momenteel wordt e.e.a. geregeld in het Besluit van 2 oktober 1980 tot be- scherming van leerlingen tegen besmettingsgevaar. Daarin wordt geregeld welk geneeskundig onderzoek moet worden verricht, voordat de verklaring kan worden afgegeven. Artikel 2Z en 28 Artikel 29 t/m 31 Voor de in artikel 29 genoemde organisatieswerkzaam op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening, wordt een subsidie-systeem gewenst geacht, dat afwijkt van het in de hoofdstukken III en V gehanteerde systeem. Het wordt gewenst geacht om periodiek subsidies te baseren op exploitatie- tekorten. Op dit moment kan echter niet worden overzien welke uitgaven voor subsidiëring in het exploitatietekort kunnen worden geaccepteerd. Burgemeester en wethouders zullen met name over deze subsidiabele uitgaven- post nadere regelen kunnen stellen. Vooralsnog wordt uitgegaan van subsi- diëring op het huidige niveau in afwachting van nader onderzoek. In verband daarinede is artikel 35 opgenomen. Verwezen wordt naar de toelichting op dit artikel Het wordt voorts gewenst geacht om de in artikel 29 genoemde organisaties ook voor investeringssubsidies in aanmerking te laten komen. Over de mate waarin dat zal moeten gebeuren bestaat nog te weinig inzicht. Dit zal onder meer afhangen van de wijze waarop de periodieke subsidies worden geregeld. In verband daarmede worden burgemeester en wethouders be- voegd verklaard nadere regelen te stellen. - 35 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 146