Opgevoerd doorConmentaar/toel ichting B. en W. 8. en VI. Wegens de slechte toestand van de riolering en verharding is vernieuwing van deze onderdelen noodzakelijk in 1991. De kosten worden geraamd op 140.000,--. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. B. en W. Dit projekt omvat het vernieuwen van de riolering en bestrating. De kosten worden geraamd op 525.COÜ, Wij stellen u voor het projekt op te voeren. B. en W. De nota "Groenstruktuur" is vastgesteld bij uw besluit van 27 maart 1986, nr. 39. Op grond van deze nota is een ineerjarenplanning opgesteld over de periode 1987-2003. Voor 1987 stelleri wij u voor één projekt op te voeren, t.w.: sfeerverbetering 1 aridgoederen Herenweg t.h.v. de Geleerdenwijk 20.000,-- B. en W. Is ook vorig jaar opgevoerd en is bij de prioriteitenstel1ing geëindigd op nummer 8. Dit projekt is noodzakelijk om de gewenste maatregelen te treffen, welke nodig zijn voor een goede verkeersbeheersing. Zoals bij de aanhef van dit hoofdstuk is vermeld, is fase I opgenomen in het dekkingsplan. De kosten worden geraamd op 175.000,--. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. B. en W. Dit projekt omvat het treffen van voorzieningen ter verbetering van de oversteeksituatie voor voetgangers en fietsers en ter algehele regule- ring van de (afslaande) verkeersstromeri op de weinig overzichtel i jke kruising. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. P.H. De nota fietsverkeer is nog niet beschikbaar. Ilaatregelen ter opheffing van knelpunten kunnen daarop niet wachten. Om deze reden wordt dit pro- jekt voorgesteld, vooruitlopend op een bredere oriëntatie op het fiets- verkeersbeleid. Toelichting B. en W. Het kreëeren vau een veiliae fietsroute aan de noordzijde van de Van Merlenlaan is niet zonder meer realiseerbaar. Deze laan is namelijk 6 meter breed. Deze breedte is eigenlijk geheel riodig voor de rijruimte van het gemotoriseerde verkeer. Het maken van een veilige fietsroute aient dan gepaard te gaan met een gehele rekonstruktie van de Van Mer- lenlaan. Deze oplossing zal echtor een zeer hoge investering vergen. Wij stellen u vcor geen projekt op te voeren, doch eerst een onderzoek in te stellen riaar de (financiële) konsekwenties van een en ander. P.H. Dit projekt wordt ook als ééri van de kn'elpuriten ervaren. De kosten wor- den geraamd op 40.000,--. Wij stellen u voor het pr'ojekt op te voeren. 27

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 31