P.H. Het is niet onwaarschijnlijk dat binnen afzienbare tijd plannen worden voorbereid voor bebouwing van het terrein ten noorden van de Prinsen- laan/Kadijk. De bedoeling van het projekt is dat de gemeente zich voor die tijd beraadt op welke wijze de woningen zo energie-arm mogelijk ge- bouwd kunnen worden. De kosten zijn p.m. geraamd. Toelichtinq B. en VI. Het onderzoek naar energie-arne woningbouw vindt reeds plaats. Wij stel- len u voor geen projekt op te voeren, doch hierop terug te komeri bi'j de te stellen randvoorwaarden van het pian Prinsenlaan/Kadijk. B. en W. Ma opheffing van de stichting Jeugdtandverzorging staat de voortzetting van de preventieve zorg nog ter diskussie. De staatssecretaris van UVC heeft opgeroepen dit onderdeel te blijven voortzetten, welke oproep is ondersteund door de aankondiging van een financiering van rijkswege van mondhygiënisten. Een definitieve toezegging is echter nog niet gedaan. Momenteel is een onderzoek gaande om een basisgezondheidsdienst in het leven te roepen voor het gewest Kennemerland. Vooruitlopend hierop wordt gevraagd de preventieve jeugdtandverzorging niet achterwege te iaten. De kosten worden geraamd op 10.000,-- per jaar. Wij stellên u voor het projekt op te voeren. P.H. Dit projekt houdt in het jaarlijks budqet voor kunstaankopen te verhogen met 10.000,--. Hiermede wordt beoogd om versneld tot een eigen kunst- kollektie te komen. In begirisel zou deze verhoging voor komende vier jaar moeten gelden. Tevens zou met dit bedrag ook opdrachten gegeven kunnen worden. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. P.H. Dit projekt houdt in een verhoging van het budget met 20.000,-- per jaar van knelpunten bij de administratieve funktie bij ae grote sociaal-culturele instel1ingen. De administratieve funktie dient zodanig ingericht te worden dat het in voldoende mate kan voldoen aan de eisen, die gesteid worden bij instellingen van een dergelijke omvang. Wij stellen u voor het projckt op te voeren. P.H. Dit projekt houdt in het treffen van veorzieningen voor kinderopvang. Hierbij wordt gedacht zowel aan voorzieningen buiten de schooltijden als aan voorzieningen tijdens de schooltijden voor kinderen, die nog riiet naar de peuterspeelzalen of basisscholen gaan. Dit projekt zou gerealiseerd moet.en worden in aansluiting bij al bestaende voorzienin- gen voor kinderopvang vanuit het sociaal/culturenl werk en/of peuter- speetzalen. De kosten worden geraamd op 15.000,-- 20.000,-- per jaar. Wij stellen u voor Jiet projekt op te voeren. 29 Opgevoerd doorCoinnientaar/toel ichtinq B. en W.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 33