jmt mtm Mm 4e afd. 26 juni 1986 BODEHVERONTREIMIGIHG KASTANJELAAfl 82 In 1984 hebben wij naar aanleiding van een klacht van een omwonende op- dracht gegeven tot het uitvoeren van een oriënterend onderzoek naar mo- gelijke verontreiniginp van de bodem op het terrein v/aar momeriteel de "Leentje-Lotje" woningen staan; voorheen was daar een garagebedrijf qe- vestigd. De konklusie van dit onderzoek was, dat plaatselijk de bodem en het grondwater verontreinigd zijn met ntinerale olie en aromatische verbin- dingen. Het vermoeden bestond, dat de verontreiniging zich uitstrekte tot onder de op de betreffende lokatie aanwezige woningen. De toplaag in de tuinen en het drinkwater bleken vrij van verontreiniging te zijri. Deze konklusie heeft ons aanleiding gegeven opdracht te geven voor het uitvoeren van een nader onderzoek naar omvang en verspreiding van de gekonstateerde verontreiniging. De bewoners van de betrokken woningen hebben wij van de bevindingen tot op dat moment op de hoogte gebracht. De konklusie van dit nader ondorzoek was, dat sanering van de bodem in de tuinen van de percelen Linderilaan 52 t/ri 58 gewenst is. Deze sane- ring zou moeten bestaan uit het afzuigen en zuiveren van het grondwa- ter en het afgraven en verwijderen van de verontreinigde grond. fladat wij met, de betrokken bewoners en de eigenaar van de woningen over de nadere rapportage overleg hadden gepleegd over de gevolgde en de te volgen procedure, is eer saneringsplan opgesteld. Dit plan ligt voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Hierin is ook verwerkt het. her- stellen van tuinen, tuinpaden en hekken. De kosten van deze sanering zijn geraamd op S 62.500,-- inklusief omzetbelasting. Hierin kan geen subsidie vprkregen worden. De kosteri kunnen teri laste worden gebracht vari het fonds volkshuisves- ting. fladat deze wijze van saneren de instemming van ons college had verkregen, zijn de bewnners van de betrokken woningen uitgenodigd voor bespreking van dit plan. Het de bij deze bijeenkomst naar voren gebrachte -1- lleemstede, 3 juni 1986. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 69