4p afd. 26 juni 1986 84 d. het vernieuwen van twee verende springplanken; e. Iiet vernieuwen van de touwen van twee ringsteilerr, f. het. vernieuwen von de ledereri bekleding van een turnpaard. Over deze aanvraag valt het. volgende op te merken: ad a. de vloer valt volgens het bekostigingsstelsel basisonderwijs onder de noenier "technisch onderhoud" bij de "andere voorzieningen". De geineente ontvangt hiervoor jaarlijks een bedrag van het rijk; ad b. de zweedse banken zijn nog niet dermate versleten dat zij vervangen zouden moeten worden. Om het beschadigen van de vloer te voorkomen is het volrioende het oriderstel te voorzien van nieuwe doppen. "et aanbrengen van deze doppen valt onder het normale onderhoud. Iliervoor is (>en beroep op grond van artikel 74 niet mogelijk, aan- gezien schoolbesturen hiervoor zelf verantwoordelijk zijn en hier- voor een vergoeding van het rijk krijgeri; nd d. één van de springplanken hoeft niet vernieuwd te worden. In plaats Inervan kan worden volstaan met het. aanbrengen van nieuwe rubbers, hetgeen onder het normale onderhoud valt. Een tweede sprinqplank is inderdaad aan vervanging toe; ad d/e. deze tweede springplank valt evenals de touwen van vijf ririasteilen onder de "andere voorzieningen"in dit geval onder de vervanging van meubilair. Ook hiervoor krijgt de gemeente jaarlijks van het r'ijk een vergoe- dirig; ad c. de vorirzieninqen aan de klimramen betreffen eveneens nermaal orider- houdwaarvoor eon beroep op artikel 74 UBO niet mogelijk is; ad f. met betrekking t.ot het turnpaard dient opgemerkt te worden dat deze niet in de rijksnorm vermeld is en derhalve geacht moet worden riiet tot de inrichting van een gymnastieklokaal ten behoeve van het basis- onderwijs te horeri.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 74