4e afd. 26 juni 1986 85 Rooms-Katholiek onderwijs Sint Antoniusschool voor basisonderwijs: Het bestuur van de Antoniusschool heeft gekonstateerd, dat er bij de bouw van de school een aantal konstruktiefouten is gemaakt, namelijk: - het plafond boven een betonnen keiderruimte, weike tevens fungeert als stoep v°or een uitgang op de begane grond, bestaat uit ongeïsoleerd beton (in de kelder zijn onder meer de douches van het gymnastieklokaai aangebracht. Aan het plafond vindt kondensatie plaats, waardoor de ruimte onbruikbaar is en onder meer kortsluiting en corrosie optreedt in een in deze ruimte aan- wezige elektrische verdeelkast. Het isoleren van een betonnen dekvloer van een ruimte in de keider is noodzakeiijk. De kosten hiervan bedragen f 5.000,-. Verhaal op de aannemer is niet meer mogelijk, omdat de termijn waarbinnen verborgen gebreken moeten worden gemeld is verstreken. - tijdens de bouw is verzuimd om de in de ondervloer aanwezige krimpvoegen tot in de vloerbedekking door te voeren. Hierdoor treedt in het linoleum van de begane-grondvloer op twee plaatsen ernstige scheurvorming op. Voorts is verzuimd om in een muur, die over een dilatatievoeg doorloopt, eveneens een voeg te maken. De muur is inmiddels ernstig gescheurd. Het aanbrengen van dilatatievoegen in vloeren van de begane-grond en in een gemetselde wand kost ongeveer f 5.000, Verhaal op de aannemer is niet mo- gelijk (zie hierboven). - de dakbedekking van het schoolgebouw vertoont een groot aantal blazen, plooi- en en vouwen. Door de werking van de blazen ontstaan scheuren en vervolgens zullen er lekkages optreden. Eén van de oorzaken van de biaasvorming is het opsluiten van vocht geweest tijdens het aanbrengen van de dakbedekking. Bovendien lijken er fouten te zijn gemaakt met het kleven van de dakbedekking op de isolatie. De dakbedekking dient gerenoveerd te worden. Voorts dient een onderzoek plaats te vinden naar het ontbreken van ventilatie van de ruimte tussen het plafond en het dakbeschot. De kosten van deze voorzieningen bedragen circa f 85.000,- Verhaal op de aannemer is niet meer mogelijk, omdat de garantietermijn voor de dakbedekking is verlopen. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 80