4e afd. 26 juni 1986 85 Sint Jozefschool voor basisonderwijs: Ook bij de Sint Jozefschool heeft het schoolbestuur gekonstateerd dat er tijdens de bouw een aantal konstruktiefouten is gemaakt: - de dakbedekking van het schoolgebouw vertoont een extreme blaasvorming, ver- oorzaakt door het foutief aanbrengen van de dakbedekking. Herstel van de dakbedekking kost circa f 175.000,--. Verhaal op de aannemer is niet meer mogelijk, omdat de garantietermijn voor de dakbedekking is ver- streken. Deze voorziening dient dan ook opgenomen te worden in het huisvestingsover- zicht. - de kruipruimte onder het gebouw is onvoldoende geventileerd en nauwelijks toe- gankelijk, doordat in de vloer slechts één enkel kruipgat is gemaakt en kruip- gaten in de binnenfundatiebalken ontbreken. Uit het enige kruipgat treedt zoveel vocht naar buiten, dat het boven dit luik gelegen dakhout is gaan rot- ten als gevolg van kondens. Naar verwachting zijn de in de kruipruimte gemon- teerde ijzeren c.v.-leidingen en ophangbeugels inmiddels ernstig aangetast door corrosie. Het is noodzakelijk de volgende voorzieningen in het huisves- tingsoverzicht op te nemen: 1. het aanbrengen van doorgaande ventilatievoorzieningen t.b.v. de kruipruim- te; 2. het bereikbaar maken van de kruipruimte; 3. het vervangen van het aangetaste dakhout en het uitvoeren van het daarbij noodzakelijke dakherstel; 4. het vervangen van ernstig aangetaste metalen buizen in de kruipruimte en het konserverend behandelen van de te handhaven delen. De kosten van deze voorzieningen bedragen circa f 45.000,--. Verhaal op de aannemer is niet meer mogelijk, omdat de termijn hiervoor is ver- lopen. Jacobaschool voor basisonderwijs Reeds bij het overgangshuisvestingsoverzicht werd melding gemaakt van de be- hoefte aan een speellokaal voor kleuters bij de Jacobaschool Voor het geven van verantwoord onderwijs aan de jongste leerlingen is een speellokaal noodzakelijk. 5

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 81