4e afd. 26 juni 1986 85 Het schoolgebouw van de Jacobaschool bestaat uit 7 groepslokaien en 1 gemeen- schapsruimte. Het komende jaar zal de basisformatie van de school 4,8 bedra- gen. Derhalve zijn er het komende schooljaar 5 groepslokalen nodig. In êên van de leegstaande lokalen is een peuterspeelzaal gevestigd. Het schoolbestuur wenst het speeilokaai te realiseren door een (uitpandige) uj.tbreiding van het hoeklokaal, dat is gelegen naast de speelplaats. Dit lokaal komt o.i. inderdaad als eerste in aanmerking om tot speellokaal ver- bouwd te worden, omdat het niet grenst aan een ander lokaal (dus geen geluids- overlast)Bovendien is genoemd hoekiokaal bij de herstelwerkzaamheden na de brand buiten de verbouwing gebleven. Het samenvoegen van twee andere groepsiokaien tot speellokaal zou kapitaals- vernietiging zijn. De kosten van de partiëie aanpassing bedragen ongeveer f 70.000exklbij- komende kosten (architekt, leges etc.). Vol1edigheidshalve wijzen wij u op de voor u ter inzage gelegde formulieren inzake het huisvestingsoverzicht. Wij stellen u voor het huisvestingsoverzicht van de openbare en bijzondere ba- sisscholen vast te stellen overeenkomstig deze formulieren. Het door u vast te stellen huisvestingsoverzicht dient binnen een maand na vast- stelling ter goedkeuring aan de minister te worden gezonden. De door de minister goedgekeurde voorzieningen in de huisvesting komen voor be- kostiging door het rijk in aanmerking. Omdat de WBO niet volledig uitsiuitsel geeft over het al dan niet uitvoeren van voorzieningen die niet of slechts gedeeltelijk door de minister worden goedge- keurd, stellen wij u voor in verband met het vermijden van eventuele financiële konsekwenties voor de gemeente te bepalen dat de in het huisvestingsoverzicht genoemde voorzieningen alleen voor uitvoering in aanmerking komen voor zover de minister hieraan zijn goedkeuring geeft en dan slechts tot het bedrag waarvoor de minister middelen beschikbaar stelt. 6

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 82