4e afd. 28 augustus 1986 BEHOEFTENONDERZOEK GEZONDHEIDSZORG 100 Heemstede, 12 augustus 1986. Aan de raad, Rond de afgelopen jaarwisseling is in het kader van de Wet voorzieningen ge- zondheidszorg (WVG) een enquête gehouden onder de in Heemstede gevestigde zelfstandige beroepsbeoefenaren en instellingen. De resultaten hiervan zui- len van belang zijn bij het opstellen van de beleids- en voorzieningenplan- nen in het genoemde kader. Een logisch komplement op deze enquête achten wij een onderzoek naar de behoeften van de Heemsteedse inwoners op het gebied van de gezondheidszorg. Gegevens over zowel de aanbod- ais de vraagzijde zullen samen een zorgvuldiger besluitvorming bevorderen. Het genoemde behoeftenonderzoek zal inzicht dienen te geven over de tevre- denheid van de inwoners over de dienstverlening en over de spreiding en be- reikbaarheid van de voorzieningen. Voorts zullen tekorten met betrekking tot het geheel van de voorzieningen gemeld kunnen worden. Het onderzoek richt zich met name op die voorzieningen die ook onder de gemeentelijke plan- ningsbevoegdheid zullen vallen. Voor wat betreft de uitvoering van het onderzoek hebben wij gekozen voor een telefonisch onderzoek. Het aantal te enquêteren Heemstedenaren is gesteld op 800; op een totale bevolking van 26.000 inwoners geeft dit een zeer repre- sentatief beeld met een betrouwbaarheidsgraad van 90%. Bij het trekken van de steekproef dient rekening gehouden te worden met de leeftijdsopbouw van de Heemsteedse bevolking en met de wijkindeling zoals die ook in de enquête voor de beroepsbeoefenaren en instellingen is gehanteerd. Gelet op de te verwachten hoeveelheid werk, de benodigde faciliteiten en de voor deze soort van onderzoek vereiste ervaring, achten wij het gewenst dat het onderzoek verricht wordt door een extern, daartoe gespecialiseerd bureau. De te hanteren vragenlijst hebben wij zelf samengesteld; ook de omzetting van de resultaten in eventuele konklusies zal niet worden uitbesteed. Uit de aan een vijftal bureaus gevraagde offertes is ons gebleken, dat de kosten welke aan een dergelijk onderzoek verbonden zullen zijn geraamd kun- nen worden op f 30.000, De offertes zelf en een vergelijking hiertussen -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 11