4e afd. 30 oktober 1986 132 OPZET ONDERZOEK I.V.ft. VERKEERSMAATREGELEN COMPONISTENWIJK Heemstede, 30 september 1986. Aan de raad, Bij de behandeling van de nota "Bijstelling beleidsplan najaar 1985 is door u aangedrongen op een uitvoerig onderzoek in verband met de "stop" in de Johan Wagenaarlaan. Wij achten het gewenst dat een dergelijk onderzoek betrekking heeft op alle maatregelen welke zijn genomen ter beperking van de verkeerscirku- latie in de Componistenwijk. Doel van het onderzoek zal moeten zijn het kwantificeren van de ver- keersstromen in en rondom die wijk indien de belemmerende maatregelen (waaronder de geslotenverklaring van een deel van de Johan Wagenaarlaan) geheel of gedeeltelijk zouden worden opgeheven, c.q. gewijzigd, alsmede het bepalen van de veranderingen welke er dan optreden op het gebied van verkeersafwikkeling, woonmilieu en verkeersvei1igheid. Aspekten die daarbij aan de orde komen, zijn: dimensionering van wegvakken en kruispunten, verkeerslichtenregelingen, geluidhinder en de mogelijk- heden om over te steken. Het onderzoek zal globaal uit de volgende delen bestaan: 1. Inventarisatie. Hoewel uit diverse nota's en rapporten van de afgelopen jaren al veel gegevens beschikbaar zijn, zal voor sommige onderdelen (aanvullend) onderzoek verricht moeten worden. 2. Prognose. Aan de hand van de verzamelde en beschikbare gegevens voor de huidige situatie, maar dan zonder maatregelen, zal geprognotiseerd moeten worden waar en in welke mate het verkeer zal rijden. Naast deze huidige situatie zal gelet moeten worden op de situatie waarin het verkeer in zekere mate gestabiliseerd zal zijn, in casu wanneer Hoofddorp is "volgebouwd" (periode 1995 tot 2000). - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 31