133 KREDIET T.B.V. WOONWENSENONDERZOEK Heemstede, 14 oktober 1986. Aan de raad, Bij de beleidsplanbehandelingen en laatstelijk bij de behandeling van de nota "Wonen in Heemstede" in maart jl. is door uw raad ge'informeerd naar het uitvoeren van een woonwensenonderzoek. Wij hebben aan twee onderzoekbureaus gevraagd een prijsaanbieding te doen, waarbij uitgegaan wordt van een onderzoek onder de bewoners van huurwoningen, zowel woningwetwoningen als komplexen huurwoningen van partikuliere beleggers. Van beide aanbiedingen, welke bij de stukken voor u ter inzage liggen, komt die van Nipo uit Amsterdam ons qua opzet van het onderzoek als de meest geschikte voor. De eerste fase van het aangeboden onderzoek heeft tot doel 150 huishoudens te vinden die willen verhuizen. In een tweede gesprek zal dan verder op de woonwensen en financiële aspekten worden ingegaan aan de hand van een specifieke vraagstel1ing. Deze tweedeling van de onderzoekswerkzaamheden heeft het voordeel dat tussentijds bezien kan worden of het vervolg, de 2e fase, noodzakelijk dan wel wenselijk is. Wij stellen ons voor de uitvoering, waaronder de wijze van vraagstel- ling, in overleg met de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting te doen plaatsvinden. De kosten van het onderzoek, zoals voorgesteld door het Nipo, bedragen f 25.000,-- exklusief omzetbelasting, waarvan ca. f 15.000,-- besteed zal worden aan het vooronderzoek. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een kre- diet van f 30.000,-- (inkl. omzetbelasting) beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, A. Buiter, l.s. De burgemeester, O.R. van den Bosch. 4e afd. 30 oktober 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 35