- WÊÊmm 4e afd. 28 november 1986 ONDERZOEK TOESTAND R100LSTELSEL 138 Heemstede, 4 november 1986. Aan de raad, De kwaliteit van een zeer groot gedeelte van de in onze gemeente aan- wezige riolering is niet voldoende bekend. Op grond van de ouderdom - de helft is ouder dan 40 jaar, sommige delen zijn 60 tot 80 jaar oud - en de gebreken welke herhaaldelijk worden gekonstateerdis een indi- katie te geven van de kwaliteit, maar dit is onvoldoende om op basis daarvan een plan voor herstel voor lange termijn op te stellen. Toch zal moeten worden gestreefd naar een herstelplanning, welke in- zicht moet geven in de jaarlijks benodigde financiële middelen, ten- einde ook in de toekomst verzekerd te zijn van een adekwate afvoer van het rioolwater. Om tot een herstelplanning te komen, zal allereerst een inventarisatie van de kwalitatieve toestand van de riolering moeten worden verricht. Op basis hiervan kan met behulp van aannames met betrekking tot de te schatten levensduur van de rioolleidingen een herstelprogramma worden opgesteld. Dit programma zal daarna moeten worden vertaald in een her- stelplan, waarbij o.m. rekening moet worden gehouden met de kwalita- tieve toestand van het wegennet, de funktie van het betrokken wegvak, de kwaliteit van de nutsvoorzieningen en de risikofaktor bij achterwege laten van herstel In diverse delen van de gemeente is de riolering in de laatste jaren vernieuwd; wij noemen het "Eiland Rozenburg", de Binnenweg en de wijk ten westen daarvan, delen van de Indische wijk, de Adriaan Pauwlaan e.o.; voor andere delen zijn plannen voor vernieuwing in voorbereiding (o.m. delen van de Indische wijk, de Raadhuisstraat en het gebied ten oosten daarvan en het gebied ten oosten van de Binnenweg). Een inveritarisatie kan beperkt blijven tot de gebieden welke liggen bui- ten genoemde delen en buiten andere delen waarin een riolering ligt welke dateert van na 1950. De lengte van het te onderzoekeri stelsel is - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 107