4e afd. 28 november 1986 OPSTELLEN VAN EEN BAGGERPLAN C.A. 139 Heemstede, 11 november 1986. Aan de raad, Enkele wateren in de gemeente, namelijk het Heemsteeds kanaal, de Craye- nestervaart en de Van Merlenvaart moeten op korte termijn worden uitge- baggerd. Verder moeten regelmatig sloten en vijverpartijen welke in onderhoud zijn bij de gemeente worden uitgebaggerd. Aangenomen mag wor- den dat het hier gaat om bagger welke in de zin van de mi1ieuwetgeving niet verontreinigd is. Binnen de gemeente is geen officieel baggerdepôt beschikbaar. Voorzover baggerwerkzaamheden worden uitgevoerd, vindt berging in hoofdzaak plaats "op de kant". Wij achten het gewenst dat een baggerplan wordt opgesteld; daarbij moeten de volgende zaken worden bezien: - de totale hoeveelheden te verwachten bagger; - de jaariijks te baggeren hoeveelheden; - de gebruiksmogelijkheden van de bagger; - een voorontwerp van een depôt (inrichting, toegankelijkheid) - de kosten. Voorshands wordt gedacht aan een depôt nabij de gemeentelijke kwekerij in Groeneridaal. Volgens het bestemrningsplan is het storten van bagger in Groenendaal niet toegestaan; wijziging van het pian is dus noodzake- lijk. Ook dient voor de inrichting van een depôt de Hinderwet-procedure te worden gevolgd. Verder achten wij het gewenst dat een onderzoek wordt verricht naar de aanwezigheid van bagger in gemeentelijke wateren welke wél als veront- reinigd moet worden aangemerkt. De kosten van het maken van een baggerplan worden - inklusief kosten bestemmingspian- en Hinderwetprocedure - geraamd op f 32.000,terwijl

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 109