134 Ondariks regio-automatisering dient het politiekorps toch zelfstandig te automatiseren, dit als gevolg van de overbezetting van de regio apparatuur. Hiertoe wordt thans de laatste harid gelegd aan het politie-automati- seringsplan. Hilieu Naar verwachting zullen in 1987 het tweede dierenverblijf en het mi1ieucentrum in het wandelbos Groenendaal in gebruik kunnen worden genoinen. De bouw van deze verblijven is o.a. mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van derden (Jongeren bouwen voor jongeren, Lions, stichting Vrienden van het dierenpark Groenendaal etc.). Voor de inrichting van beide gebouwen is een programma van eisen ont- wikkeld, op grond waarvan getracht zal worden subsidies te verkrijgen. Voor wat betreft de beheersstruktuur zal een keuze worden gemaakt in goed overleg met alle betrokkenen. De milieuraad heeft zich uiteraard met bouw- en inrichtingsplannen van het milieucentrum bezig gehouden en zal zich tevens richten op het betrekken van vrijwi11igers voor het uitvoeren van de plannen. Op voorstel van de milieuraad hebben wij besloten een z.g. milieu- prijs in te stellen voor een persoon of instelling die zich op inilieugebied zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Het betreft een jaarlijkse prijs, die in 1987 voor het eerst zal worden toegekend. De inzameling van probleemstoffen zal in 1986 op een meer gestruktu- reerde wijze van start gaan. Naast het depôt, dat op het terrein van de afdeling reiniging en vervoer wordt ingericht, zullen er voor de burgers ook mogelijkheden zijn om deze stoffen af te geven bij de vuilniswagen en de detailhandelNa een periode van gewenning voor de inwoners hopen wij, dat deze blijvende inzamelmogelijkheden goed benut zullen worden. Met betrekking tot de sanering van wegverkeerslawaai bij bestaande woningen is een beroep gedaan op de voor het gewest Kennemerland-Zuid beschikbare middelen voor het projekt Herenweg-noord (tussen de Willem Klooslaan en de gemeentegrens met llaarlem). De mogelijkheden tot uitvoering zullen nog worden bezien. Hierbij zal van belang zijn in hoeverre de andere gewestgemeenten projekten hebben die op tijd uitvoeringsgereed zullen zijn. - 10 - 28 november 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 10