4e afd. 28 november 1986 140 REKONSTRUKTIE GEDEELTE ZANDVOORTSELAAN NABIJ DE HERENWEG Heemstede, 29 oktober 1986. Aan de raad, Zoals bekend vormt de met verkeerslichten beveiligde kruising Herenweg/ Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan een ernstig knelpunt in de verkeersafwik- keling. Dit geldt niet alleen voor het autoverkeer, maar ook voor het openbaar vervoer, het (brom)fietsverkeer en de voetgangers. De zeer lan- ge cyclustijd (maximaal 3i min.) is daarbij het grootste probleem; deze cyclustijd wordt bepaald door de vormgeving van de kruising, het verkeers- aanbod, de toegestane verkeersbewegingen en de wijze van regelen. De mogelijkheden tot verbetering zijn beperkt. Een wezenlijke verbetering is mogelijk door de aanleg van een aparte strook voor het linksafslaande autoverkeer op de Zandvoortselaan in kom- binatie met een 1inksafverbod voor (brom)fietsers en auto's uit de Lanck- horstlaan; dan kan namelijk één volledige fase van de cyclus vervallen, hetgeen een positieve uitwerking zal hebben op de cyclustijd en daarmee op de kwaliteit van de verkeersafwikkeling van alle verkeersdeelnemers (kortere wachttijden, minder lange files, waardoor minder blokkade van kruispunten optreedt en tenslotte ook minder sluipverkeer elders). Gelet op de zeer geringe intensiteit van verkeer uit de Lanckhorstlaan naar de Herenweg-zuidlevert het instellen van een 1inksafverbod (opge- nomen in het verkeersstruktuurplan, 2e fase) geen overwegende bezwaren op (in de ochtend- en in de avondspits gaat het om 10 15 auto's en en- kele fietsers). De aanleg van een (60 m lange) iinksafstrook wordt mogelijk door een ver- breding vari de weg ten koste van een klein gedeeite van het plantsoen aan de zuidzijde. De rechtdoorstrookde fietsstrook en het trottoir zullen over een breedte van 1.50 m in zuidelijk richting opschuiven; de overi- ge benodigde ruimte kan worden verkregen door een herschikking van de di- verse rijstrookbreedtes. Met het oog op de voor fietsers nodige ruimte zal het trottoir aan de noordzijde enigszins worden versmald. De aldaar aanwezige parkeerplaats dient om redenen van verkeersveiligheid te ver- vallen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 111