140 De bushalte aan de noordkant kan gehandhaafd worden; die aan de zuidkant moet iets worden opgeschoven in westelijke richting. Er zal nog worden bezien of de zes bomen aan de zuidzijde van de weg in het trottoir kunnen staan of dat zij verplant moeten worden. Dit hangt samen inet de verlegging van water- en gasleidingen. De verharding zal bestaan uit asfalt voor de rijstroken, rood asfalt voor de fietsstroken en grijze tegels voor de trottoirs. Voor de (brom)fietsers vanuit de Zandvoortselaan zal het mogelijk wor- den om buiten de verkeersregeling om rechtsaf te slaan naar de Heren- weg-zuid. De totale kosten van het plan, dat is aangegeven op de voor u ter inza- ge gelegde tekening, worden begroot op f 320.000,--, waarvan f 27.000,— betrekk ing heeft op verleggirig van een waterleiding en f 16.000,-- op verlegging van een gasleidirig; volgens de gebruikelijke regeling komt de helft vari laatstgenoemde bedragen ten laste van de begroting van het ge- meentelijk technisch bedrijf. Het provinciaal bestuur heeft irrdertijd in het kader van de Verkeersstu- die Zuid-Kennemerland voor de aanleg van de 1inksafstrook in principe een bijdrage toegezegd op basis van de Wet Uitkering Wegen. Hoewel de in- tegrale uitvoering van die studie geen doorgang zal vinden, achten wij het redelijk dat ook voor de uitvoering van het onderhavige plan een pro- vinciale bijdrage wordt toegekend; daartoe zullen wij een verzoek indie- nen. Wij stellen u voor ten behoeve van de uitvoering van het plan een kre- diet. van f 320.000,-- beschikbaar te stellen onder het voorbehoud dat ten- minste f 120.000,-- zal worden gedekt door een bijdrage van de provincie. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Wij herinneren er nog aan dat op lijst II van het beleidsplan onder nr.53 voor dat doel een bedrag van f 200.000,-- is opgenomen. Curgeineester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. 4e afd. 28 november 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 112