2e afd. 28 november 1986 134 Voor de verwijdering van de gekonstateerde bodemverontreiniging in de tuinen van de "Leentje-Lotje-woningen" is inmiddels een krediet be- schikbaar gesteld; de werkzaaniheden zullen naar verwachting nog in 1986 worden uitgevoerd. Grondonderzoek naar verontreiniging bij nieuwbouwterreinen is in- middels al enige jaren regel 1.8. Volksgezondheid De voorbereidingen voor de integrale invoering vari de Wet voorzienin- gen gezondheidszorg in Kennemerland zijn nog steeds gaande. Het de staatssecretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur zijn reeds afspraken gemaakt over de toedeling aan de verschi 1 lende overheids- niveaus van voorzieningen met betrekking tot. de planning. Deze afspra- ken handelen tevens over ministeriële richtlijnen, het financieel plankader, de inhoud van de door provincie en gemeente op te stelleri intentieverklaring en goedkeuring van de gemeentelijke en provinciale plannen. De juridische basis van het projekt dient te worden vastgelegd in een hiertoe strekkende Algemene Maatregel van Bestuur, doch de inwerkirig- treding hiervan wordt pas verwacht begin van 1987. Op dat moment zou de feitelijke planning in Kennemerland ook kunnen starten. ln de tus- sentijd werken alle betrokkenen op basis van de gennemde afspraken. Regelmatig is er vanuit deze invoeringsregio overleg gaande met de staatssecretaris van WVC. De resultaten van deze overlegsituaties zullen van groot belang zijn voor de voortgang van het projekt. Bij de komende planning zal gebruik worden gemaakt van de gegevens welke verkregen worden door middel van enquêtes, gehouden (zullen) onder de zelfstandige beroepsbeoefenaren en instellingen in Heemstede en de inwoners van Heemstede. Op 1 februari jl. is het Besluit vestiging en praktijkomvang huis- artsen in werking getreden. Op grond van iiet bepaalde in dit besluit dient een huisarts bij overname van een praktijk en in geval van een nieuwe vestiging een vergunning van ons college te verkrijgen. Hiertoe moeten wij advies inwinnen van een z.g. vestigingscommissie. - 11 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 11