144 Artikel 3. Belastinqgrondslag. De grondslag voor de belasting is het aantal honden dat de bela_stirig- plichtige houdt. Artikel 4. Belastinqjaar. Het belastingjaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Artikel 5. Belastingtarief De belasting bedraagt per jaar f 76,50 voor de eerste horid en ingeval door een hondenhouder meer dan één hond wordt. gehouden f 88,-- voor de tweede en elke volgende hond. Artikel 6. Ontstaan belastinqschuld. 1. De belastingschuld ontstaat bij de aanvang van het belastingjaar of, zo dit later is, bij de aanvang van de belastingplicht. 2. Indien de belastingplicht in de loop van het jaar aanvangt of eindigt is voor elke maand, of gedeelte van een maand, waarin de hond wordt gehouden1/12 van de tarieven, genoemd in artikel 5, verschuldigd. 3. In afwijking van het bepaalde in het tweede lid van dit artikel is de houder van een hond die zich in deze gemeente vestigt, de belasting slechts verschuldigd over de maanden, waarvoor hem in de gemeente van herkomst ontheffing kan worden verleend. Artikel 7. Vrijstellingen. De belasting is niet verschuldigd voor honden: a. beneden de leeftijd van acht weken, voorzover zij gelijktijdig met de moederhond door dezelfde persoon worden gehouden; b. boven het aantal van vier, toebehorende aan of gehouden door dieren- handelaren, ingeschreven in het handelsregister en door houders van kennels, geregistreerd bij de Raad van Beheer op kynologisch gebied 2e afd. 28 november 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 133