2e afd. 28 november 1986 148 ONDERHOUDSPLANNING GEMEENTELIJKE EIGENDOMHEM Heemstede, 11 november 1986. Aan de raad, Voor de periode 1982 tot en met 1986 is voor de eerste maal een meerja- renplanning gemaakt van het te plegen onderhoud aan de gemeentelijke wo ningen en gebouwen. Op basis van deze prognose is het onderhoudsfonds ingesteld. Eind van dit jaar loopt derhalve deze planning ten einde. Voor 1987 is volstaan met een beperkt budget voor onderhoud. Hiermee kan echter niet worden doorgegaan. Wij achten het van belang dat de gemeentelijke woningen en gebouwen, alsmede andere gemeentelijke eigendommen op een systematische wijze worden onderhouden. De jaarlijkse onderhoudskosten liggen tussen 1 en 1,5 miljoen gulden. Het opzetten van een professionele onderhoudsplanning eist veel kapaci- teit. Deze kapaciteit hebben wij niet voorhanden. Dit is de reden dat wij geïnformeerd hebben naar de mogelijkheid om de- ze planning uit te besteden. Hiertoe hebben wij bij vier firma's offer- tes aangevraagd. Als uitgangspunten hiervoor zijn gehanteerd inventari- satie, kwaliteitskontrôle, invullen zgn. stamkaart en het opzetten van een meerjarenbegroting 1988 tot en met 1992. Van de vier firma's blijkt Oranjewoud uit Oosterhout het goedkoopste te zijn. Dit ingenieursbureau heeft eveneens berekeningen opgesteid ten be hoeve van de afdeling groenvoorziening. De ervaring hiermee is goed te noemen. De kosten voor het opstellen van een meerjarenplanning voor aile gemeen telijke eigendommen (woningen, gebouwen, bruggen, hekken, banken, vlon- ders etc.) worden, inklusief 18.800,-- voor kosten van het ambtelijk apparaat, geraamd op 124.400,--. De mogelijkheid bestaat tot herinspektie nä twee jaar voor een bedrag van 14.400,De inventarisatiewerkzaamheden ad. 70.000,zijn êênmalig. Wij verwachten dat het saldo van het onderhoudsfonds eind 1986 toerei- kend is om het geraamde bedrag van 124.400,hieruit te dekken. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 153