5e afd. 28 november 1986 21 WIJZIGING VERORDENINGREGELENDE DE BEVOEGDHEDEN EN SAMENSTELLING VAN DE ADVIESCOMMISSIE KUNSTAANKOPEN 149 Heemstede, 11 november 1986. Aan de raad, Bij besluit van 27 mei 1982 heeft u de verordening, regelende de bevoegd- heden en samenstel1ing van de Adviescommissie kunstaankopen vastgesteld. Voor wat betreft de samenstelling van deze commissie is in de verorde- ning vastgelegd dat de commissie bestaat uit drie personen, te weten: één burger, tevens voorzitter; één raadslid; ëën beeldend kunstenaar. De Adviescommissie kunstaankopen geeft in overweging om de samenstelling van de commissie te wijzigen, in die zin dat er twee kunstenaars in plaats van één in de commissie zitting hebben. Met deze wijziging in de samenstelling voldoet de commissie aan de nor- men die door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn gesteld ten be- hoeve van een provinciale subsidie in het kader van de Tijdelijke Bij- drageregeling Provinciale Bevordering Beeldende Kunst. Met ingang van 1987 kan deze subsidie worden aangevraagd. De Adviescommissie stelt tevens voor om de zittingsperiode voor de kun- stenaars op twee jareri te stellen. Thans is dat ëên jaar. De commissie stelt zich voor dat jaarlijks êén van beide kunstenaars wisselt. Op die wijze is toch ieder jaar de commissie vertegenwoordigd door één andere kunstenaar. De kunstenaars die thans zitting heeft in de commissie, is onlangs door ons college aangewezen. Deze kunstenaar is herbenoemd en heeft nu voor het tweede jaar zitting in de commissie. Bij uitbreiding van de commissie overeenkomstig het voorstel van de com- missie kan de zittingsperiode van die kunstenaar worden gezien als het tweede jaar van de twee-jaarlijkse zittingsperiode. Hij zal in 1987 af- treden. De tweede kunstenaar die zitting zal krijgen in de commissie, zal in 1988 aftreden. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 157