Werkloosheidsbestrlidlng. 1Inlelding. In de beleidsintenties en afspraken betreffende de bestuursperiode 1986 tot 1990 tussen de frakties van V.V.D., C.D.A. en P.H. zijn de volgende beleids- intenties opgenomen betreffende ekonomische aangelegenheden en werkgelegen- heid 40. Ter vervanging van 4.12.03. Heemstede zal positief inspelen op mogelijkheden voor het ontwikkelen van een regionaal werkgelegenheidsbeleid. Een goed overleg met en tussen de Kamer van Koophandel, het Gewestelijk Arbeidsbureau, organisaties van werk- gevers en werknemers en andere gemeenten, wordt in dit verband als noodza- kelijk beschouwdZo nodig zal hiertoe het initiatief worden genomen. 41. A1 dan niet in het kader van een regionaal werkgelegenheidsbeleidstelt de gemeente zich onder meer ten doel: - te streven naar een gekoördineerde verzameling van gegevens; te bevorderen dat de mogelijkheden voor herscholing en opleiding van werklozen zo goed mogelijk worden benut; - aan de werkgelegenheid voor jongeren bijzondere aandacht te schenken; - zoveel mogelijk te profiteren van de mogelijkheden welke worden geboden door landelijke werkgelegenheidsprojekten; - ruime bekendheid te geven aan her- en bijscholingsfaciliteiten. 42. Heemstede zal met individuele bedrijven zogenaamde arbeidsplaatsenovereen- komsten proberen te sluiten teneinde met name jongeren, maar zo mogelijk ook anderen, aan betaald werk te helpen. Heemstede zal voor dit experiment gelden ter beschikking stellen. Afhankelijk van andere financieringsmogelijkheden zal tot uitbreiding van het projekt kunnen worden besloten. Voorts heeft de fraktie van Progressief Heemstede in april 1986 een notitie ge- naamd "Werkloosheidsbestrijding op Heemsteedse schaal" aangeboden aan de voor- zitter van de gemeenteraad. In deze notitie wordt voorgesteld om ten behoeve van de doelgroep (met name langdurig werklozen) arbeidsplaatsen te werven, waarbij de gemeente een loon— kostensubsidie verstrekt van 10% van de loonsom. De arbeidsplaatsen dienen te voldoen aan een aantal voorwaarden. Naast het werk zal aangepaste scholing nodig zijn. De notitie van Progressief Heemstede gaat hierbij (bijlage I). De beleidsintenties en deze notitie hebben aanleiding gevormd om ons wederom te bezinnen op de vraag op welke wijze de gemeente een steentje bij kan dra- gen aan vermindering van het probleem van de (langdurige) werkloosheid 2. Beleidsterrein Een mogelijk gemeentelijk beleid kan worden onderverdeeld in drie beleids- terreinennamelijk: - het beleid gericht op de bevordering van (nieuwe) werkgelegenheid; - het beleid meer direkt gericht op de bestrijding van werkloosheid en langdurige werkloosheid; dit kan arbeidsmarktbeleid worden genoemd dat is gericht op een zodanige verbetering van de arbeidsmarktpositie van de (langdurig) werkloze, dat herintreding in het arbeidsproces het gevolg zal zijn; - het beleid gericht op behoud, herstel of bevordering van de arbeidspe- schiktheid. - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 166