moet de werkgever een inwerkprogramma opstellen. Het is aan de direkteur van het G.A.B. om te beslissen of zo?n programma voldoende waarborgen biedt om de arbeidsinpassing van de werkloze zonder al te veel problemen te laten verlopen. Ook werkgevers in de niet op winst gerichte sektoren komen voor de subsidie in aanmerking. Via de M.O.A. kan subsidie worden verstrekt t.b.v.: - een werkloze die zonder onderbreking langer dan 12 maanden als (werk- loos) werkzoekende bij een arbeidsbureau staat ingeschreven - een vrijwilliger die onbetaalde arbeid verricht en die langer dan 12 maanden staat ingeschreven - een vrouw die als werkloos werkzoekende staat ingeschreven en die langer dan 12 maanden niet aan het arbeidsproces heeft deelgenomen in verband met het verzorgen van de eigen huishouding. De indiensttreding mag niet leiden tot verstoring van de arbeidsmarkt Er mag geen sprake zijn van ongewenste vervanging. De M.O.A. vervangt de zgn. P.B.M. (Plaatsings-bevorderende maatregel) Uit informatie bij het G.A.B. Haarlem blijkt dat de M.O.A. wordt toe- gepast voor met name de volgende groepen: - herintredende vrouwen boven 40 jaar; - mannen boven 45 jaar; - jongeren tot 21 jaar met minimale schoolopleiding. 4.1.1.2. Werkgelegenheidsverruimende maatregelen (W.V.M.). Doel van de maatregel is om risikogroepen onder werklozen een bepaalde periode op een additionele arbeidsplaats in de gelegenheid te stellen tot het opdoen van arbeidservaring of het behoud van arbeidsritme waardoor zij een betere uitgangspositie verkrijgen om (duurzaam) in het arbeidsproces te worden opgenomen. De doelgroep bestaat uit ingeschreven werklozen tot 57\ jaar die langer dan 9 maanden (jonger dan 23 jaar) of langer dan 1 jaar (ouder dan 23 jaar) staan ingeschreven als werkzoekende De direkteur G.A.B. beslist op grond van eigen beleidskeuzes of een bepaalde werkloze voor toepassing van de maatregel in aanmerking komt Op dit moment wordt de W.V.M. niet door het G.A.B. Haarlem toegepast. Er is geen budget voor de uitvoering. 4.1.1.3. Wet ter bevordering van de werkgelegenheid voor werkzoekenden die zeer langdurig werkloos zijn. Krachtens deze wet wordt onder een werkloze verstaan een werkzoekende die langer dan 3 jaar ononderbroken als werkloos werkzoekende staat ingeschreven bij een G.A.B. en 21 jaar of ouder is. De werkgever die in de periode van 1 oktober 1986 tot en met 31 decem- ber 1987 een arbeidsovereenkomst aangaat met een werkloze is terzake van de dienstbetrekking gedurende maximaal 4 jaar vrijgesteld van de verplichting tot het betalen van werkgeverspremies. De met de werkloze af te sluiten arbeidsovereenkomst dient voor onbe- paalde tijd te gelden of voor tenminste 2 jaar; de gemiddelde werkweek dient tenminste 15 uur per week te bedragen. Aan de werkgever die in het kader van een begeleidingsplan zorgdraagt voor training en begeleiding van een werkloze, kan maximaal f 4.000, per persoon als tegemoetkoming in de kosten worden betaald. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 168