Uit het maandoverzicht van het G.A.B. Haarlem (september 1986) blijkt het aantal ingeschreven Heemsteedse werkzoekenden 484 te zijn (270 mannen en 214 vrouwen) Er staan dus 170 personen uit Heemstede meer bij het G.A.B. ingeschreven dan dat er bekend zijn bij het bureau Sociale Zaken. Deze personen kunnen een W.W.-uitkering ontvangen (W.W. tijdens eerste nde half jaar van werkloosheid) of zijn niet aangewezen op een uitkering. Degenen die een W.W.-uitkering ontvangen zijn in het algemeen korter dan een half jaar werkloos. In verband hiermede is in bijgevoegd over- - zicht (bijlage II) uitsluitend ingegaan op W.W.V. en R.W.W.-uitkerings- gerechtigden. Uit landelijk onderzoek blijkt o.a. dat: - Werkgevers bij het aantrekken van personeel nauwelijks worden beln- vloed door de mogelijke beschikbaarheid van loonkostensubsidie wanneer er sprake is van een gerichte benadering en een gerichte loonkostensubsidiëring en eventuele scholing wordt het effekt daarvan wat hoger. - Bij langdurig werklozen met een laag opleidingsniveau bestaat in het algemeen weinig belangstelling voor scholing en/of werken met behoud van uitkering als er geen perspektief is op betaald werk op termijn. - De werkloosheid als zodanig bij solliciteren een aanwijsbare nega- tieve faktor gaat vormen als er sprake is van een werkloosheid langer dan 9 maanden. Op grond van deze gegevens kan worden gekonkludeerd dat: - een loonkostensubsidieregeling in ieder geval gewenst is voor personen die langer dan 12 maanden werkloos zijn; - gerichte benadering van werkgevers door G.A.B. of door gemeentebe- stuur (in bepaalde gevallen) noodzakelijk kan zijn; - individueel bezien moet worden of een kombinatie met scholing nodig is/gewenst is. De onder 4.1. genoemde regelingen zijn toepasbaar voor: - personen langer dan 1 jaar werkloos en behorend tot groep: - herintredende vrouwen boven 40 jaar; t - mannen boven 45 jaar; - jongeren onder 21 jaar - personen langer dan 3 jaar werkloos en ouder dan 21 jaar Voor de volgende groepen zou een aanvullende loonsubsidiëring op zijn plaats kunnen zijn: Personen die langer dan 1 jaar doch korter dan 3 jaar werkloos zijn en wier leeftijd ligt tussen 21 en 45 jaar (mannen) resp. 40 jaar (vrouwen) Het aantal personen dat in beginsel daarvoor in aanmerking komt bedraagt ongeveer 60. Voor een belangrijk deel van deze groep zal het toepassen van de ge- meentelijke loonkostensubsidieregeling geen uitkomst bieden resp. onnodig zijn, omdat: - thans een her-, bij- of omscholingskursus wordt gevolgd; - er gebruik kan worden gemaakt van de loonsuppletie-regelingen W.W. en W.W.V. - zulks op grond van individuele omstandigheden onnodig is (b.v. in verband met hoog opleidingsniveau, het thans verrichten van werk met behoud van uitkering, het gedeeltelijk werkloos zijn etc.). - 7 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 171