Het aantal personen dat naar verwachting feitelijk geholpen zal kunnen worden met de regeling bedraagt maximaal 20 in 1987. De regeling zal toegepast moeten worden waar zulks op grond van indi- viduele omstandigheden het meest aangewezen is. Dit betekent dat de regeling niet vooraf een bepaalde toepassing moet uitsluiten (b.v. uitsluitend bij bedrijfsleven, uitsluitend voor 32 uur verplicht gekoppeld aan scholing) Voorts zou de regeling een subsidiëring van 10% kunnen inhouden van de loonsom met een maximum van f 300,per maand. De regeling heeft dan meer in het bijzonder de volgende inhoud: - de regeling is van toepassing voor personen, die langer dan 1 jaar, doch korter dan 3 jaar werkloos zijn en wier leeftijd ligt tussen 21 en 45 jaar (mannen) resp. 40 jaar (vrouwen) - de regeling wordt toegepast indien zulks geiet op de (individuele) omstandigheden van betrokkenen het meest aangewezen is; - de arbeidsplaats wordt gegarandeerd voor één jaar; - het arbeidskontrakt bedraagt tenminste 32 uur; - de arbeidsplaatsen worden geworven door het G.A.B. en/of door burgemeester en wethouders; - arbeidsplaatsen worden slechts geworven bij bedrijven en organisaties waar geen sprake is/of is geweest van kollektieve of stelselmatige ontslagen; - er mag geen verdringing van een andere werknemer plaatsvinden - bedrijven moeten loon betalen volgens de voor hen geldende regelingen - de commissie W.W.V./R.W.W. geeft advies over de toepassing van de regeling; - het subsidie bedraagt 10% van de loonsom met een maximum van f 300, per maand; - de regeling wordt toegepast tot dat het daarvoor beschikbare budget is besteed. De totale kosten bedragen maximaal 20 x f 3.600,f 72.000,minus 10% aandeel R.W.W. (10 x f 2.000,— f 20.000,f 52.000, Voor 1987 kunnen geen aanvragen worden ingediend bij het F.uropees Sociaai Fonds. Voorgesteld wordt om genoemde regeling toe te passen vanaf 1-1-1987 en om in mei 1987 de regeling te evalueren. Op dat moment zal bezien kunnen worden of het zinvol is voor 1988 een aanvraag bij het E.S.F. in te dienen. Een aanvrage voor 1988 dient voor 1-8-1987 ingediend te worden. De kans op het verkrijgen van de subsidie van het E.S.F. hangt o.m. af van de aard van het projekt en de vraag of Heemstede resp. de regio is aangewezen als prioritair gebied. 5. Het beleid gericht op behoud, herstel of bevordering van de arbeidsgeschikt heid. In de praktijk blijkt nogal eens dat de onder 4. omschreven maatregelen niet de groep bereiken waarvoor de maatregelen zijn bedoeld. Tevens blijkt dat het verschaffen van een uiteindelijk perspektief een wezenlijk element is om minder kansrijker te motiveren tot het deelnemen aan de voorzieningen. üit perspektief kan zijn gelegen in het aanbieden van een doorlopend trajekt voor opvang tot (tijdelijke) arbeidsplaatsDaarbij is de toeXeidingsfunktie van opvang naar herintreding in het arbeidsproces van wezenlijk belang. - 8 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 172