J|sr Gemeenten kunnen in dit kader gebruik maken van 2 instrumenten vanuit de sociale zekerheid, te weten: - art. 36 W.W.V.; op grond van dit artikel kan een rijksbijdrage worden ont- vangen in de kosten van kursorische aktiviteiten die zijn gericht op her- intreding of werkprojekten; - projekten "werken met behoud van uitkering" Art. 36 W.W.V. is in Heemstede nog niet toegepast. Het werklozenbestand te Heemstede is zeer variabel (leeftijd, werkloosheidsduuropleidingsniveau beroep etc., zie bijlage III). Het is derhalve zeer moeilijk vast te stellen of en zo ja aan wat voor soort kursus er behoefte is. Ook thans werken er nog verschillende Heemsteedse uitkeringsgerechtigden op "projekten werken met behoud van uitkering". Wij overwegen echter thans niet om zelf wederom een projekt te starten. De belangstelling voor dergelijk werk is in het algemeen gering. Wij menen een extra impuls te kunnen geven aan het arbeidsvoorzieningsbeleid op de wijze, omschreven in hoofdstuk 4. In mei 1987 zullen wij dit beleid evalueren en nader bezien of aktiviteiten op het gebied van "artikel 36 W.W.V." en "projekten werken met behoud van uitkering" gestart dienen te worden. 6. Samenvatting voorstellen. Het arbeidsvoorzieningsbeleid van de rijksoverheid wordt uitgevoerd door het G.A.B. Dit beleid kent instrumenten op het gebied van loonkosten- subsidiëring en edukatie. Wij konstateren dat het beleid van het G.A.B. onvoldoende bekend is bij ons bureau Sociale Zaken en dat er terzake onvoldoende samenwerking bestaat. Wij stellen ons voor te komen tot een verbeterde samenwerking met het G.A.B.waarbij - e'en permanente informatiestroom op gang komt tussen G.A.B. en sociale diensten in de regio over het arbeidsvoorzieningsbeleid - periodiek in aanwezigheid van het G.A.B. binnen de commissie W.W.V./ R.W.W. groepen uit het werklozenbestand aan de orde komen, waarbij elk der participanten suggesties voor toepassing van het arbeidsvoor- zieningsbeleid kan doen, alsmede suggesties voor toepassing van andere (aanvullende) regelingen (b.v. loonsuppletieaanvullende regeling gemeente) Voorts stellen wij voor een experimentele loonkostensubsidieregeling in het leven te roepen als aanvulling op bestaande regelingen. De inhoud van deze regeling is omschreven in hoofdstuk 4.3. De kosten van de regeling zullen naar verwachting 52.000,bedragen in 1987. Bij begrotingswijziging zal u terzake een kredietaanvrage worden gedaan. Het bedrag ad. 52.000,beschouwen wij als maximum, het zal éénmalig worden verstrekt. Door middel van bovengenoemde voorstellen zijn de beleidsintenties 41 en 42 uitgevoerd. Beleidsintentie 41 kan als gedeeltelijk uitgevoerd worden beschouwd. Er zal namelijk in overleg worden getreden met het Gewestelijk Arbeidsbureau. In mei 1987 zal de regeling worden geëvalueerd. Daarbij zal worden bezien welke effekten de regeling heeft gehad en of eventueel nadere uitvoering van de beleidsintenties gewenst is. Ook zal worden bezien of voor 1988 subsidie bij het Europees Sociaal Fonds moet worden gevraagd. HEEMSTEDE, 18 november 1986. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester- 9 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 173