2e afd. 28 november 1986 134 2e afi 1iseringsapparatuur c.v. en de spouwmuurisolatie, merken wij op dat bij de meeste basisscholen de nodige voorzieningen reeds zijn uitge- voerd voor rekening van de gemeerite. Voorts dient de gemeente uit de gebouw-onafhankelijke vergoedingen een bedrag te reserveren voor de vervanging van onderwijsleerpakket- ten en het onderhoud van meubilair van de openbare basisscholen. Aangezien de besturen van de bijzondere scholen deze vergoedingen rectitstreeks van het rijk ontvangen, dienen zij zelf zorg te dragen voor reservering. 1.13.2. Gymnastieklokalen overgebracht. Daardoor kan een beter inzicht worden verkregen in de diverse geld- stroinen die als gevolg van het nieuwe vergoedingssysteem zijn ontstaan. Centraal iiierbij staat dat het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap- pen de vaste exploitatiekosten van de gymnastieklokalen niet meer volledig vergoedt, maar slechts 26/40 ste deel. Het ontbrekende deel dient naar de mening van het rijk opgebracht te worden door de niet- onderwijsgebruikers. De tarieven die in dat geval bij de verenigingen etc. in rekening inoeten worden gebracht, zouden dermate hoog zijn, dat wij u hebben voorgesteld de verenigirigen uiteindelijk alleen de variabele exploitatie- kosten in rekeriing te brengen. Het ontbrekende deel van de vaste exploi- tatiekostenvergoeding komt dan ten laste van de funktie 530 1ichamelijke opvoeding en sport. In verband hiermede hebben wij aan u in meerderheid voorgesteld de tarieven te verhogen. Als overgarigsmaatregel wordt voorgesteld deze tariefsverhoging in drie jaar in te voeren en voorts voor de drie grootste verenigingen een tijdelijke subsidieregeling (5 jaar) te doen gelden. Aangezien de besturen van de bijzondere scholen voor de gyinnastiek- lokalen bij hun basisscholen ook het lagere tarief zullen gaan hante- ren, dient er tussen de gemeente en de schoolbesturen een verrekening plaats te vinden ter kompensatie van het hanteren van de lage tarieven. Desondanks zullen de tarieven toch nog aarizienlijk stijgen. - 22 - [)e gyniriastieklokalen zijn naar paragraaf 4 van de verdeeldienst

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 22