2e afd. 28 november 1986 134 -d 1.14.4. Cultuur Sinds 1982 funktioneert in Heemstede de Adviescommissie kunstaankopen. Deze conmissie is ingesteld om ons te adviseren bij de jaarlijkse kunstaankopen, in het kader van de Kunstaankoopregeling. Daarnaast adviseert de conmissie ook bij incidentele kunstaankopen. Tot nu toe is dat het geval geweest bij de volgende zaken. - in het kader van de rekonstruktie van de Binnenweg is een bronzen beeld aangekocht van Jos Wong; - bij de verbouwing van de bibliotheek heeft de commissie geadviseerd over de mogelijkheden tot plaatsing van een kunstwerk. Deze proce- dure is nog niet helemaal afgerond. Het is de bedoeling dat een opdracht in het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling wordt verstrekt; - bij de nieuwbouw aan de Blekersvaart wordt eeri kunstwerk van Dik Box bevestigd aan de pilaren waarop de carré-bebouwing boven het water steunt; - bij de rekonstruktie van de rotonde Bronsteeweg/Adr. Pauwlaan zal een kunstwerk worden geplaatst van Erik van Spronsen Voor 1987 staan ook nog enkele aankopen op stapel. Gedacht wordt aan: - een kunstv/erk in de Indische wijk in het kader vari de herinrichting van die wijk; - een kunstwerk in de nieuwbouwwijk Merlenhoven. 1.14.5. Bibliotheek De gemeentelijke openbare bibliotheek is sinds 15 maart 1986 gehuis- vest in het nieuwe bibliotheekgebouw aan het Julianaplein. In de nieuwe huisvesting beschikt de bibliotheek over een multifunk- tionele ruimte. Mede hierdoor kan de bibliotheek nog beter dan voor- heen inspeleri op aktuele gebeurtenissen. In dit kader worden dit najaar aktiviteiten ontplooid zoals de kinder- boekenweek en de landelijke bibliotheekdag. Bovendien wordt de multifunktionele ruimte verhuurd aan derden, voor het houden van aktiviteiten die passen hinnen het karakter van de bibliotheek. Het proces van automatisering van de bibliotheek ver- loopt voorspoedig en zal naar verwachting in het najaar worden afge- rond - 25 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 25