2e afd. 28 november 1986 134 2e a 1.15.2 Sektor watervoorzieninq Nu het waterleidingnet niet meer wordt gebruikt voor aarding van elektrische installaties is vervanging van de slechte gietijzeren leidingen door nonferromaterialen verantwoord. Wij zullen u jaarlijks een voorstel doen een krediet te verlenen om ca. 2 km. waterleidingen te vervangen. De hieruit voortvloeiende lasten komen ten laste van de sektorexploitatie. Bij de keuze van de projekten zal zoveel mogelijk aansluiting worden gezocht bij herstratingswerkzaamheden. Daarnaast zullen de leidingen, indien noodzakelijktijdens rekonstrukties van wijken, worden vervangen. In het voorjaar van 1986 is een hernieuwd onderzoek afgerond naar de standti jd (verwissel termi jn) van de waterineters. Dit onderzoek is ver- richt door het KIWA. Door deze instelling wordt een standtijd geadvi- seerd van 5 jaar. Dit advies is overwegend gebaseerd op de vervuilings- graad en miswijzing. In Heemstede is steeds uitgegaan van een standtijd van 9 10 jaar. Wij verwachten echter dat tengevolge van het overgaan op de levering van gedeeltelijk onthard water, de vervuiling van de meters zal af- nemen. De noodzaak tot het terugbrengen van de standtijd achten wij voorshands niet aanwezig. Uit een recente kontrole is gebleken dat veel brandkranen niet voldoen aan de hieraan te stellen eisen. De gebreken lopen uiteen van klein tot groot. Er zal een verder onderzoek plaatsvinden. Na afronding hiervari zullen nadere voorstellen worden gedaan. 1-15.3 Sektor elektriciteitsvoorziening Met de gemeente Haarlem is inmiddels overeenstemmirig bereikt over een nieuw inkoopkontrakt met ingang van 1 januari 1985. Wij zijn in af- wachting van het definitieve kontrakt, waarna deze ondertekend kan worden. Voor 1987 hebben wij echter hiermede rekening gehouden. Bij onderdeel 2 begroting 1987 komen wij hierop terug. Over de restitutie inzake de opslag tot 1985 zijn wij nog in onder- handeling met de gemeente Haarlem. Zodra wij hierover overeenstemming hebben bereikt zullen wij u nader op de hoogte stellen. - 28 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 28