2e afd. 28 november 1986 134 1.15.4. Sektor centrale antenne-inrichting Met abonnee T.V. en Europa T.V. hebben wij inmiddels overeenkomsten afgesioten. De verwachting is dat deze binnenkort op het kabelnet ontvangen kunnen worden. De ontwikkelingen met betrekking tot de invoering van een alarmeringssysteem via het kabelnet bevinden zich eveneens in een vergevorderd stadium. Inmiddels is een schotel- antenne geplaatst, met als gevolg dat zeer binnenkort tot sateliet- ontvangst kan worden overgegaan. In samenhang hiermee wordt de mogelijkheid onderzocht om ook Music Box/TV 5 op de kabel te bren- gen. Wij streven er naar om zo spoedig mogelijk, bij voorkeur in samenwer- king met de regio, duidelijkheid te krijgen inzake het invoeren vari een kabelkrant annex gemeentelijke voorlichting. Over enige maanden zullen wij u waarschijnlijk voorstellen kunnen doen om het kabelnet open te stellen voor de ontvangst van BBC 1 en 2 en eventueel Nederland 3. Over een eventuele aanpassing van de tarieven komen wij bij het onderdeel begroting 1987 terug. i 1.15.5 Reorganisatie energiedistributie Nadat in 1984 een proces op gang kwam dat zou moeten leiden tot een reoganisatie van de energiedistributie, kozen de energiebedrijven in de elektriciteits-, gas- en warmtesektor nadrukkelijk voor een vrij- willige herstrukturering. Begin 1985 werd door de betreffende vereni- gingen VEENVEGIN, VESTIN) een "Inventarisatiecommissie Reorganisatie Distributiesektor" ingesteld. Deze commissie heeft met alle afzonder- lijke energiebedrijven, ook die van Heemstede, gesprekken gevoerd. Het hierover uitgebrachte rapport ging vergezeld van een aantal aanbeve- lingen, die vervolgens eind 1985 door de reeds genoemde verenigingen werden overgenomen. Weliswaar kwamen de aanbevelingen niet volledig tegemoet aan de door de Minister van Ekonomische Zaken gehanteerde ideeën, doch hielden zij wel zo goed mogelijk rekening met de daaraan ten grondslag liggende doelstel1ingen. Hoewel de Minister en ook de Tweede Kamer niet bij voorbaat met bedoelde aanbevelingen wilden instemmen, gingen zij er mee akkoord dat de sektor in eerste instantie zelf de gelegenheid krijgt om reorganisatieplannen uit te werken. - 29 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 29