f 2e afd. 28 november 1986 134 Daarnaast is de rente verder gedaald, waardoor de rentekosten voor hc't aantrekken van korte financieringsmiddelen lager uitvallen. Ilet vorenstaande heeft tot gevolg dat de rente-omslag kan worden bijgesteld tot 7i%. Voor het verschil tussen 8 en 71% is een stelpost opgenomeri op hoofdfunktie 9. 2.3. Fonds ziekengelden Bij uw besluit vari 28 februari 1980, nr. 30, is met ingang van 1979 een fonds ziekengelden ingesteld. In het fonds werd ten laste van de gewone dienst een bedrag in het fonds gestort, gebaseerd op het te verwachten ziektepercentage. De kosten wegens vervanging bij ziekte werden aan het fonds onttro.kken ten gunste van de gewone dienst. Bij de begroting werden de storting eu onttrekking op hetzeifde niveau geraamd, zodat het instellen van het fonds budgettair neutraal verliep. Het voordeei hiervan was echter dat de kosten gelijkmatig over de begrotingen werden verdeeld. Deze handelvrijze had gevolgen voor de doorberekening van de overschrij- dirig van de kosten van het openbaar onderwijs naar het bijzonder onderwijs. Immers de overschrijding werd gebaseerd op een stortings- bedrag aan de hand van het te verwachten ziektepercentage. keden waarom een schoolbestuur in beroep is gegaan bij Gedeputeerde Staten van Moord-llol larid. Dit college heeft uitgesproken dat het. boven- staande niet is toegestaan. De werkelijke kosten vari ziekte dienen in de berekening van de overschrijding van de kosten van openbaar onder- wijs te worden meegenomen. 0p grond van het vorenstaande achten wij thans geen termen nreer aanwezig om het fonds te liandhaven. Wij stellen u dan ook voor om het fonds met ingang van 1 januari 1987 op te heffen. Bij de begroting 1987 is hiermede reeds rekening gehouden. Om de gevolgeri van ziekteverzuim toch redelijk te kunnen opvangen zijn in de begrot ingen de volgende voorzieningen opgenomen: - 32 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 32