2e afd. 28 november 1986 134 rijbewijzen en verhoging algemene uitkering. Zoals onder 2.3 is vermeld is voor 1987 3% ziekteverzuim opgenomen, waarvan de kosten 150.000,bedragen. De toerekening van de kostenplaats bestuursapparaat is konform de eerste opzet bij de invoering van de komptabiliteitsvoorschriften in 1985. 2.6. Honingen en terreinen (par. 3 Verdeeldienst) Het beleid om woningen en gebouwen, voorzover niet voor de openbare dienst van belang, af te stoten begint gestalte te krijgen. In de afgelopen maanden zijn de gebouwen Javalaan 65, het Gezond- heidshuis en het v.m. Broederhuis, alsmede de woning Voorweg 26 verkocht. 2.7. Poli tie (hoofdfunktie 1 Met ingang van 1986 is een nieuw vergoedingenstelsel van kracht ge- worden. Ilet onderscheid in personeelskosten en materiële kosten is verlaten. Hiervoor in de plaats wordt een algemene bijdrage verstrekt op grond van het Besluit vergoeding politiekosten 1986. indien de werkelijke formatie onder de toegestane formatie ligt heeft dit geen konsekwerities voor de bijdrage. Men heeft dan de vrijheid om de gelden te besteden in de materiële sfeer. Voorts biedt het Besluit de mogelijkheid om bij incidentele gebeurte- nissen, bijvoorbeeld het verlenen van bijstand, een extra rijksbijdrage aan te vragen. Gelet op het feit dat het onderscheid tussen personeel en materieel is verlaten, is het overzicht van de kosten naar deze kategorieën achter- wege gelaten. In de nieuwe bijdrage is tevens opgenomen de vergoeding voor de reservepoli tie. De politiebegroting sluit dit jaar met een tekort van 18.008, welk bedrag onttrokken wordt aan het fonds gemeentepolitie. Dit tekort is o.a. een gevolg van de verhoging van het onderdeel kursussen en interne vorming van 10.900,-- naar 30.000,--. - 34 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 34