2e afd. 28 november 1986 134 2e Het wetsvoorstel tot herziening van de verhaalsbepalingen Algemene Bijstandswet is door de Eerste Kamer verworpen. Hierdoor kan de voorgenomen invoering van deze maatregel geen doorgang vinden. De reeds ten behoeve van de uitvoering van deze maatregel aan het Geineentefonds toegevoegde bedragen voor 1985 en 1986 van respektie- velijk 2,5 miljoen en 15 miljoen zijn derhalve ongedaan gemaakt. Voor Heemstede betekent dit een vermindering van rond 30.000,--. In de berekening van de algemene uitkering voor 1987 gaat het rijk uit, zowel met betrekking tot de prijskompensatie als de salariskom- pensatie, van 0%. Eventuele afwijkingen worden achteraf bijgesteld. Ook in het meerjarenperspektief 1988-1991 wordt van dit uitgangspunt uitgegaan. Tevens is hierbij het uitgangspunt van ongewijzigd beleid gehanteerd. Inmiddels is door de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken een aanvullende cirkulaire inzake de algemene uitkering uitgevaardigd, waariri nadere maatregelen zijn aangekondigd. Bij de behandeling van het dekkingsplan komen wij hierop terug. 1.3. I'ersoneel sbeleid Eind 1985 besloot de raad een krediet beschikbaar te stellen voor het instellen van een onderzoek naar de struktuur en het funktioneren van de gemeentelijke organisatie. Dit onderzoek is verricht door het orgariisatieadviesbureau Bakkenist, Spits en Co. Het rapport van dit onderzoek is - na enkele tussenrapportages - op 27 maart 1986 uit- gebracht. Hierop volgend is dit rapport verspreid in de organisatie om de mening van het personeel te peilen. Na het verkrijgen van inspraakreakties is o.a. door een stuurgroep, met betiulp van enkele werkgroepen, bezien op welke wijze de voorge- stelde hoofdlijnenstruktuur nader aangepast kan worden, aan de hand van deze inspraakreakties. Ten behoeve van de begeleiding tijdens deze inspraakprocedure heeft de raad in de vergadering van 24 april 1986 opnieuw een krediet beschik- baar gesteld. In het kader van het personeelsbeleid is hierbij met naine aandacht be- steed aan de procedurele gang van zaken en het opzetten van een stap- penplari met daarin opgenomen een sociaal plan.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 6