- 79 - 25. Voor de thans bebouwde gebieden geldt dat in principe konsolidatie plannen worden vastgesteld. Gestreefd dient te worden naar het vermijden van veelvuldige anticipatie- proceduresd.m.v. het duidelijk omschrijven van vrijstelllngen/bevoegdhe- den inzake beperkte wijzigingen van liet besteinmingsplan 26. Met het oog op het stimuleren van kleinschalige werkgelegenheid zal op kor- te termijn worden onderzocht weike ruimten hiervoor geschikt en welke maat- regelen en voorzieningen hiervoor nodig zijn. Overigens zal de gemeente er- naar streven dat in het bestemmingsplan ten Noorden van de Zandvonrtseiaan/ ten Westen van de spoorbaan plaats zal worden ingeruimd voor kleinschalige aldaar passende bedrijven. 27. Ter vervanging van 3.31.01. Gelet op de bestaande situatie en de vraag van de ingeschreven woningzoe- kendenmogen, bij de wat grotere bestemmingsplannenin beginsel alieen gesubsidieerde woningen worden gebouwd. Paarbij zal de nadruk liggen op de huursektorBij gebrek aan woningkontingenten kunnen ook woningeri in de vrije sektor worden gebouwd, mits daarbij van een zo Jaag mogelijke huur- dan wel verkoopprijs (niet meer dan 150.000,—) wordt uitgegaan, met de nadruk op huurwoningenUitgangspunt voor de te realiseren nieuwbouw is een variatie in de grootte en funktie van de woningen, bij voorkeur ook per straat. In het huisvestingsbeleid moet ook aandacht worden geschonken aan de zogenaamde kortverblijvende inwoners. 28. Mede in het kader van de beperking van woonlasten zuilen nieuwe bouwvorinen een kans moeten krijgen en zal in de kategorie koopwonlngen ruimte worden geboden voor zelfwerkzaamheid van toekomstige bewoners. 29. Initiatieven van anderen voor groeps-woonprojekten worden door de gemeente ondersteund 30. Ter vervanging van 3.33.07. Mede door een gerichte voorlichting over de subsidieinogelijkhedenzal het splitsen van grotere in kieinere wooneenlieden worden bevorderd. 31. De woonruimteverdeling zal zich tevens richten op een evenwichtige opbouw van de bevolking. 32. In de gemeenteüjke bouwverordening moet worden opgenomen dat voor openbare gebouwenwaaronder scholen, geldt dat deze moeten voldoeu aan bereikbaar- heid, toegankelijkheid en bruikbaarheid voor gehandikapten. Bij het verlenen van bouwvergunningen voor partlkuliere gebouwen met een publieksgerichte fhnktiezullen deze eisen - zo nodig - onder de aandacht worden gebracht van degene die de bouwvergunning aanvraagt. Verkeer 33. !)e overlast van het doorgaand verkeer in Heemstede is onaanvaardbaarA1 het mogeiijke zal gedaan moeten wtirden om daar paai en perk aan te stel- ien. Minimaai betekent dit dat de gemeente zélf, maar waar nodig in samen- werking met andere overheden, bereikt dat dosering van de verkeersstromen plaatsvindt op de volgende punten: - Ileemsteedse Dreef noord voor het verkeer komend uit Haarlem; - kruispunt Javalaan/Cruquiusweg, voor het verkeer komend uit Hoofddorp; - kruispunL César Francklaan/Joh. Wngenaar1aanvoor het verkeer komend uit Schalkwijk

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 79