Dnarnaast stelt Heemstede het als eis dat: - er een linksaf verbod komt op K 8 (richting Lanekhorstiaan) - vanaf de oostelijke verdeelweg een aftakking met een nieuwe oeververbin- ding over de ringvaart gereaiiseerd wordt naar Schalkwijk (voor alle soorten verkeer); - de verdubbe1ing van de Kruisweg niet plaatsvindt voor de aanleg van de oostelijke verdeelweg. 34. Met het treffen van de nog resterende maatregelen in het kader van het ver keersstruktuurplan zal aan tle liand van het thans voorliggende meerjarenpro gramma verkeers- en vervoersvoorzieningen worden voortgegaan. 35. I)e kapaciteit van het Heemsteedse wegennet t.b.v. het doorgaande gemotori- seerde verk'eer wordt in beginsel niet vergroot. 3b. FJk voorste I van burgemeester en wethouders tot maatregelen oin de hoeveel- heid autoverkeer 1n een bepaalde straat te beperken, dient vergezeld te gaan van een toelichting op de vermoedeiijke toename elders. 37. In beginsel moet voor alle basisscholen een parkeerverbod worden ingesteld. 18. Verdergaande bezuinigingen op onderhoud van wegen moeten zoveel mogelijk worden voorkomen. Speicaal bij de drukkere wegen moet bij herbestrating/ herinrichting t.a.v. de materiaalkeuzes voor wegdek en belijning niet al- leen esthetische en financiële aspekten een rol spelen, maar ook akoesti- sche 39. Bij rijk, provincie en gewest zal blijvend worden aangedrongen op de wense- lijkheid van een sluitend stelsel van rondwegen om Heemstede. P.ll. stemt niet in met de eerste volzin van deze intentie. en werkgeiegenheid 40. Ter vervanging van 4.12.03. Heemstede zai positief inspelen op mogelijkheden voor het ontwikkelen van een regionaal weikgelegenheidsbeleid. Een goed overleg met en tussen de Kamer van Koophandel, het (îewestelijk Arbeidsbureauorganisaties van werk- gevers on werknemers en andere gemeenten, wordt in dit verband als noodza- kelljk beschouwd. Zo nodig zal hiertoe het initiatief worden genomen. 41. A1 dan niet in het kader van een regionaal werkgelegenheidsbeleid, stelt de gemeente zich onder meer ten doen: - te streven naar een gekoördineerde verzameling van gegevens; - te bevorderen dat de moge1ijkheden voor herscholing en opleiding van werk lozon zo goed mogelijk worden benut; - aan de werkgelegenheid voor jongeren bijzondere aandacht te schenken; - zoveel mogelijk te profiteren van de mogelijkheden welke worden geboden door landelijke werkgelegenheidspiojekten; - ruirne bekendheld te geven aan her- en bijscholingsfaciJiteiten 42. Heemstede zal met individuele bedrijven zogenaamde arbeidsplaatsenovereen- komsten proberen te sluilen teneinde met name jongeren, maar zo mogelijk oo anderen, aan betaald werk te helpen. - 80 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 80