- 81 - Heemstede zal voor dit experiment geiden ter beschikking stellen Afhankeiijk van andere financierlngsmogelijkheden zal tot uitbreiding van het projekt kunnen worden besloten. 43. Struktureel overleg met organisaties van middenstanders en plaatseliike ondernemers moet in stand blijven. 44. Serieus wordt voortgegaan met het realiseren van het gemeentelijk energie- hesparingsheleid. J B (froenvoorzicïiing 45. Een behoorlijk niveau van onderhoud en vervanging moet zorgen voor handha- V ng van de kwaiiteit van liet openbaar groen. In geen gevai mag de kwali- teit verder worden aangetast. Het door de raed aanvaarde beheersniveau (2B) geldt als minimum. 46. üe hoeveelheid door de gemeente te onderhouden groen moet zoveel mogeliik beperkt blijven. h J Y2ib®8ezondheid 7. Indien de eerstelijns hulpverlening en de maatschappelijke dienstverlening elkaar raken danwel overlappen, zal de gemeente het initiatief nemen om te stimuleren dat er een sluitend en doelmatig hulpverleningsste1se1 tot stand 48. Zowei de instellingen als de beroepsbeoefenaars zullen vanaf het begtn bij gemeentelijke beleidsvoorbereiding op het terrein van de gezondheids- zorg worden betrokken. Het gemeentelijk vestigingsbeleid moet, daar waar wettelijke regels de gemeente enige speeiruimte bieden, zo ruimhartig mo- gelijk worden toegepast. 49. De gemeente bevordert zorgvuldig een goede en doelmatige samenwerking tus- sen de verschillende disciplines in de eerstelijns gezondheidszorg. 50. De bemoeienis van de gemeentelijke overheid op het terrein van de gezond- heidszorg mag geen afbreuk doen aan de verworvenheden van het partikuiier initiatief 51. In overleg met de in gemeente en regio werkzame hulpverleningsorganisaties zal de bereikbaarheid van de hulpverlening ook buiten de kantooruren worden bevorderd 52. In de Heemsteedse openbare gebouwen zal duidelijker en meer dan tot nu toe het geval was, aandacht worden gevestigd op de schadelijke gevolgen van roken. Onde rwij s 5 1. yanuit de erkenning dat naast liet openbaar onderwijs ook het bilzonder on- derwijs van grote waarde is voor de leerlingen en de samenleving, wordt met de wensen en behoeften van dat onderwijs zoveel mogeliik rekening ge- houdenDit betreft zowel het hasis- als liet voortgezet onderwijs.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 81