AFSPRAKEN A1gemene bestuursaangelegenheden a. Om snelle beantwoording van brieven van burgers te bevorderen, zal bet col- lege zich - in het kader van de gemeentelijke reorganisatie - beiaden over een procedure voor ambtelijke advisering over dergelijke brieven. Zo spoe- dig mogelijk na ontvangst van een brief zal een kaart worden verzonden, met de mededeling dat het ontvangen schrijven in behandeling wordt genomen. De naam van de behandelend ambtenaar zai hierop vermeld worden. b. In het kader van de verdere ontwikkeling van het gemeentelijk informatiebe- leid worden achtereenvolgens een informatiepian en een automatiseringsplan opgesteld. Uiterlijk 1 juli 1987 dient de raad zich hierover uit te kunnen spreken. c. Met de commissie bejaardenwerk, de ouderenbonden en de instellingen (ver- zorgingstehuizen e.d.) zal in overleg worden getreden om te bezien hoe ou- deren méér bij het beleid kunnen worden betrokken. d. Voor 1 juli 1987 moet een onderzoek zijn voltooid naar de wijze waarop ge- meentelijke voorlichting verder gestalte moet krijgen. Bij de formulering van het gemeentelijke voorlichtingsbeleid wordt als uit- gangspunt gehanteerd dat een eventuele (gemeentelijke) informatiekrant via de CAI, zich zal dienen te beperken tot praktische inforinatie betreffende gemeentelijke diensten en andere mededelingen van praktische aard. Kosten hieraan verbonden dienen te worden bestreden uit de opbrengst van reklameboodschappen. e. Er dient een sluitende regeling te worden opgesteld voor vervanging bij afwezigheid (binnen het college) f. Van elke commissievergadering wordt door de secretaris een beknopte besiui- tenlijst (inkl. afspraken en toezeggingen) opgesteld, welke lijst beschik- baar zal zijn op de reguliere fraktievergaderingen voorafgaand aan de raads vergadering. Deze lijst komt naast de gebruikelijke notulen, welke als re- gel later komen. g. Bezien zal worden hoe de tekst van het ambtsgebed dusdanig kan worden ge- wijzigd, dat dit niet langer wordt uitgesproken ook namens andersdenken- den. h. Aan het begin van de raadsperiode worden in elke commissie afspraken ge- maakt over aanvangs- en eindtijden van cominissievergaderingen Raadsvergaderingen eindigen uiterlijk om 24.00 uui|, tenzij de raad anders beslist FINANCIEN i. Bevorderd moet worden dat de direkteur der rijksbelastingen telkenjare aan de gemeente opgave verstrekt van de in dat jaar kwijtgescholden bedragen van O.G.B. - 83 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 83