134 llet IBI1 systeem 36 biedt veel mogel i jkheden op het terrein van gemeente- lijke automatisering. Het aanbod van programmatuur is zeer ruim van- wege het feit dat een aantrekkelijke markt is ontstaan doordat meer dan 100 gemeenten voor dit systeem hebben gekozen. Per 1 oktober a.s. zal het IBM systeem 36 worden gebruikt voor verwer- king van de administratie ingevolge de Wet op de bejaardenoorden. Oiii tot verdere afgewogen beslissingen te kunnen komen op het terrein van informatieverwerking is begonnen inet de ontwikkeling van een gemeentelijk informatiebeleid, waarvan automatisering deel uitmaakt. I)e basis hiervoor zal worden gevonden in een informatieplan en een automatiseringsplan. In dit. kader is gestart met een inventarisatie van de aanwezige gegevensverzamelingen en bestanden, alsmede van klachten en wensen met betrekking tot de huidige informatievoorziening binnen de orga- nisatie. Eeri en ander zal uitmonden in een prioriteitenstelling voor verbete- ring van de informatievoorziening door het aanpassen van procedures of de aaripak van automatiseringsprojekten. Ilet informatieplari zal eind 1986 haar beslag krijgen. Met het maken vau een automatiseringsplan zal begin 1987 worden gestart. Volledigheidshalve melden wij u dat naar alle waarschijnlijkheid ter uitvoering van het automatiseringsplan uitgaven gedaan moeten worden die of budgettair neutraal zijn of onder de projektengrens blijven. Rijbewijzen Met ingaiig van 1 oktober 1986 zullen rijbewijzen door de burgemeester worden afgegeven en riiet meer door de Commissaris der Koningin. De vanaf deze datum te verstrekken rijbewijzen zullen in beginsel geldig blijven tot het zeventigste jaar en tot die leeftijd zijn - behoudens uitzonderingen - geen medische keuringen meer nodig. Om de tien jaar dient het rijbewijs te worden "opgefrist". Er wordt dan een nieuw papier afgegeven voorzien van een recente foto en even- tueel een nieuw adres. Na het zeventigste jaar zal het rijbewijs moeten worden verlengd tel- kens voor een periode van vijf jaar. Iliervoor is dan wol een medische keuriug noodzakelijk. 28 november 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 8