2e afd. 28 november 1986 134 Ook zal vanaf 1 oktober in de computer van de Rijksdienst voor het Wegverkeer in Veendam een Centraal Regist.er Rijbewijzen (C.R.R.) worden opgebouwd. De gegevens van de afgegeven of gemuteerde rijbewijzen zullen rechtstreeks door de grotere - of via Viditel door de kleinere gemeenten in het bestdnd worden ingebracht. De gemeente Heemstede is via Viditel met de computer van de R.D.W. verbonden Het aantal in Heemstede af te geven rijbewijzen wordt voorshands geschat op 2800 per jaar. 1.6. Openbare orde en veiligheid 1.6.1. Rampenbestrijding Begin 1985 hebben de Rampenwet en de Brandweerweft kracht van wet gekregen. Deze wetten vormen de basis voor de toekomstige rampenbestrijdings- organisatie voor normale en buitengewone omstandigheden. De Dienst Bescherming Bevolking is opgeheven. De brandweer vormt de kern van de nieuwe organisatie maar belangrijke taken zijn ook toe- bedacht aan de basisgezondheidsdiensten, het Rode Kruis en het korps Mobiele Colonnes. 1.6.2. Politie De samenwerking met de rijkspolitie in de gemeente Bennebroek krijgt steeds meer gestalte. Bennebroek is één van de drie rayonteams in de politie-organisatie Heemstede-Bennebroek. De rayonteams zijn het gevolg van de eerste uitwerking van het politiebeleidsplan. De werkgroep die uitvoering moet geven aan het resultaat van het rapport vandalisme is met haar werkzaamheden gestart. In verband hiermee wordt opgeinerkt dat vandalisme voorkomt in onze gemeente, doch beslist niet in zodanige mate dat daardoor de open- bare rechtsorde wordt aangetast. Bij de politie is geen relatie bekend tussen overmatig gebruik van alcohol en Heemsteeds vandalisme. - 9 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 9